Taekwondo

Matea Jelić je olimpijska pobjednica. Kninjanka je zlato izborila u dramatičnoj završnici

Matea Jelić je osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Hrvatska taekwondoašica je u dramatičnom finalu u kategoriji do 67 kilograma pobijedila Britanku Lauren Williams s 25:21.

Sjajan dan za hrvatske sportaše u Tokiju dopunio je Toni Kanaet osvojivši broncu.

Obje borkinje su oprezno ušle u meč, a okršaj se rasplamsao tek u drugom dijelu prve runde koja je završila minimalnom prednošću za Britanku (5:4).

Matea je bila sjajna u drugoj rundi u kojoj je s nekoliko odličnih kružnih udaraca stigla do bodova. No i Britanka je bila precizna. Druga runda je završila izjednačeno 10:10.

Borbena Kninjanka je 15 sekundi prije kraja treće runde gubila s 15:21, a onda je s tri udarca nogom u glavu stigla do preokreta i pobjede – 25:21.

Matea je na putu do zlata u osmini finala svladala Lauren Lee s Haitija, nakon što je dvoboj prekinut pri uvjerljivom vodstvu naše natjecateljice (22:2).

Hrvatska reprezentativka bila je uvjerljiva i u drugoj borbi protiv Brazilke Milene Titonelli (30:9).

A borbu za najsjajnije odličje osigurala je uvjerljivom pobjedom protiv Amerikanke Paige McPherson (15:4).

Njezin klupski kolega iz TKD Marjan Toni Kanaet osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma.

Splićanin je u borbi za treće mjesto pobijedio Uzbekistanca Nikite Rafaloviča s 14:18.