Sanchez objasnio zašto je izabrao Khabibovu promociju premda je u BKFC-u mogao više zaraditi

Jedan od legendarnih UFC-ovih boraca Diego Sanchez (40) lani je dobio otkaz u najvećoj svjetskoj MMA organizaciji u kojoj je bio od 2005. godine.
No o odmah je pronašao novu promociju te je potpisao za Eagle FC čiji je vlasnik bivši UFC-ov prvak Khabib Nurmagomedov.
Sanchez će 11. ožujka nastupiti na Eagle FC priredbi protiv Kevina Leeja, koji je također nedavno dobio otkaz u UFC-u.
U posljednjem intervjuu Diego Sanchez je objasnio zašto karijeru nastavlja u Khabibovoj promociji, a ne u BKFC-u (boks bez rukavica) s kojom su ga mediji dugo povezivali.
– U BKFC-u su mi nudili više novca, ali nisam to želio prihvatiti. Bio sam jako razočaran kako je moja karijera, nakon 20-ak godina profesionalnog iskustva, završila u UFC-u. Želim karijeru završiti na svoj način, onako kako ja smatram da treba – rekao je Diego Sanchez, te otkrio kako je nastupom u BKFC-u mogao zaraditi 75.000 dolara više.
S Eagle FC-om potpisao je ugovor na tri borbe, a prvi meč ima protiv Kevina Leeja.
– Kevin je 11 godina mlađi od mene, no ja sam u dobroj formi. Sjajno sam pripremljen, a svojim vještinama i brzinom pokazat ću da sam i bolji borac od Leeja – istaknuo je Diego Sanchez.