Taekwondo

Hrvatski taekwondoaši uspješni na President’s Cupu u Tallinnu

Tallinn je nekoliko dana bio središte taekwondo zbivanja u Europi. Nakon prošlotjednog G1 Tallinn Open eventa, glavni grad Estonije je priredio još jedno veliko sportsko natjecanje – 2024 WT President’s Cup.

Seniori su ponovno pokazali vrhunsku formu, te su osvojili pet medalja, seniori:

Leon Glasnović (TK Marjan), zlato -68 kg
Grga Dugac (TK Orion Sesvete), bronca -74 kg
Paško Božić (TK Marjan), srebro +78 kg

seniorke:

Lena Stojković (TK Marjan), zlato -49 kg
Bruna Duvančić (TK Marjan), srebro -49 kg

U kadetskoj konkurenciji, zlato je osvojila i kadetkinja Lorena Djak u kategoriji -47 kg.

President’s Cup je natjecanje nastalo u čast predsjednika Svjetske taekwondo federacije Chungwon Chouea, a sada prerasta u jedan od vodećih događaja svjetske organizacije.

Prethodno je okupljao tisuće natjecatelja, a ovogodišnje izdanje je pokazalo da je na nivou već održanih.

Po ‘bodovnoj snazi’ ovaj turnir se rangira stepenicu iznad Tallinn Opena sa svojim G-2 statusom što označava veći broj bodova za svjetsku rang ljestvicu kojeg sportaši mogu osvojiti svojim plasmanom

A hrvatski natjecatelji su također bili uspješni i na G1 turniru Tallinn Open.

Ovogodišnje izdanje G1 Taekwondo turnira Tallinn Open je ponešto drukčije jer ovaj puta iznimno okuplja samo seniorsku konkurenciju kako bi natjecanje imalo ekskluzivniji dojam i ambijent koji najavljuje Olimpijske igre u Parizu.