MMA

Strickland uvjerljiv protiv Magomedova, Morales nastavio pobjednički niz

Nakon dva poraza, Sean Strickland je ove godine izborio dvije pobjede. U siječnju je bio bolji od Nassourdinea Imavova, a sada je nadjačao Abusa Magomedova.

Strickland je na UFC on ESPN 48 priredbi u Apex dvorani u Las Vegasu prekidom u posljednjoj minuti druge runde pobijedio Dagestanca kojem je to bio drugi nastup za najveću svjetsku MMA organizaciju.

Magomedov je bio vrlo dobar u prvoj rundi, omjer značajnih udaraca bio je 32-11 u njegovu korist.

Američki borac mirno je odradio prvu rundu i pustio Dagestanca da se ispuca, a onda je u nastavku podigao ritam, te boksačkim kombinacijama pogađao protivnika.

U posljednjoj minuti Magomedov je nakon jedne kombinacije završio na tlu, a Strickland je iz gornje pozicije završio posao.

– Ne usporavam, niti se zaustavljam. Želiš li imati dobru prvu rundu, hrvati i udarati neke malene ‘Petar Pan kickove‘, samo daj! No onda su na redu druga, treća, četvrta i peta runda – poručio je Sean Strickland kojem je to bila 27. pobjeda u karijeri.

U sunaslovnoj borbi Grant Dawson je dominirao protiv Damira Ismagulova, te ga pobijedio jednoglasnom odlukom sudaca.

Michael Morales nastavlja svoj pobjednički niz, no dobro se namučio kako bi stigao do 15. trijumfa u profesionalnoj karijeri.

Morales je u vrlo tijesnoj borbi jednoglasnom odlukom sudaca nadjačao Maxa Griffina.

Valja izdvojiti i vrlo uvjerljivu pobjedu Rinata Fakhretdinova nad Kevinom Leejom.

Ruski borac je giljotinom nakon samo 55 sekundi svladao Amerikanca, kojem je to bila povratnička borba u UFC-u.

A Ivana Širić Petrović je u svom debiju za UFC jednoglasnom odlukom sudaca izgubila protiv Brazilke Luane Caroline.

Rezultati UFC on ESPN 48 priredbe:

Sean Strickland def. Abusupiyan Magomedov – TKO (punches), 2. runda (4:20)
Grant Dawson def. Damir Ismagulov – jednoglasna odluka sudaca(30–26, 30–27, 30–27)
Michael Morales def. Max Griffin – jednoglasna odluka sudaca(29–28, 29–28, 29–28)
Ariane Lipski def. Melissa Gatto – podijeljena odluka sudaca (28–29, 30–27, 29–28)
Benoît Saint-Denis def. Ismael Bonfim – Submission (rear-naked choke), 1. runda (4:48
Nursulton Ruziboev def. Brunno Ferreira – KO (punches), 1. runda (1:17)

Uvodne borbe:

Rinat Fakhretdinov def. Kevin Lee – Technical Submission (guillotine choke), 1. runda (0:55)
Joanderson Brito def. Westin Wilson – KO (punches), 1. runda (2:54)
Karol Rosa def. Yana Santos – podijeljena odluka sudaca (28–29, 29–28, 29–28)
Elves Brenner def. Guram Kutateladze – TKO (punches), 3. runda (3:17)
Luana Carolina def. Ivana Petrović – jednoglasna odluka sudaca (29–28, 29–28, 29–28)
Alexander Romanov def. Blagoy Ivanov – jednoglasna odluka sudaca (30–27, 30–27, 30–27).