MMA

Ivan Erslan nije produljio ugovor s UFC-om

Hrvatski MMA borac poluteške kategorije Ivan Erslan prošlog je vikenda izborio prvu pobjedu u UFC-u. Na priredbi u Las Vegasu je jednoglasnom sudačkom odlukom svladao Britanca Georgea Tokkosa.

Nakon pobjede očekivalo se kako će mu najveća svjetska MMA organizacija ponuditi produljenje ugovora, ali to se nije dogodilo. Ivanu je nedavna borba bila i posljednja borba na ugovoru s UFC-u u kojem ima i tri poraza.

Promocija je otpustila nekoliko boraca koji nisu opravdali očekivanja. Uz Erslana su otkaz dobili George Tokkos, španjolski borac muha kategorije Daniel Barez i brazilska bantamašica Ketlen Vieira.

Hrvatski poluteškaš je za UFC debitirao u rujnu 2024. na Fight Night priredbi u Parizu, kada je podijeljenom sudačkom odlukom izgubio protiv Moldavca Iona Cutelabe.

Osam mjeseci kasnije je u Montrealu jednoglasnom je sudačkom odlukom izgubio od Navaja Stirlinga, a u rujnu prošle godine u sunaslovnoj borbi priredbe u Perthu na predaju ga je prisilio Jimmy Crute.

Erslan bi se mogao vratiti u FNC promociju, gdje bi dobio priliku napasti pojas poluteške kategorije koji je trenutačno u vlasništvu Slovenca Jakoba Nedoha.

Odgovori

Back to top button