MMA

Francis Ngannou poručio Stipi Miočiću: Naše su me bitke oblikovale u boljeg borca, hvala ti!

Najveći UFC-ov teškaš svih vremena prošlog je vikenda ima posljednju borbu u karijeri. Stipe Miočić je prekidom u trećoj rundi na UFC 309 priredbi u New Yorku izgubio protiv Jona Jonesa u meču za prvaka teške kategorije.

Američki borac hrvatskih korijena (20-5, 15 KO) je nakon dvoboja skinuo rukavice i poručio kako se povlači nakon 14 godina karijere:

– Gotov je, idem u mirovinu, neću se više boriti!

Mnogi su iskazali poštovanje prema Miočiću za sve što je učinio, a među njima je i njegov veliki protivnik Francis Ngannou.

Stipe je s Kameruncem dvaput dijelio oktogon, u siječnju 2018. je pobijedio jednoglasnom odlukom sudaca, no tri godine kasnije Francis je uzvratio nokautom u drugoj rundi.

U tom meču Miočić je izgubio pojas UFC-ovog prvaka teške kategorije, koji je nakon više od tri i pol godine pokušao vratiti u dvoboj protiv Jonesa u Madison Square Gardenu.

‘Prvače, hvala ti! Zahvalan sam ti na svemu što si učinio za naš sport i iznad svega bio si primjer ostalim borcima. Naše su me bitke oblikovale u boljeg borca; ti su me trenuci naučili više nego godine treniranja. Uživaj u zasluženoj mirovini i želim ti sve najbolje u budućnosti’, poručio je kamerunski teškaš u objavi na društvenim mrežama.

Odgovori

Back to top button