Karate

Hrvatski karataši osvojili 14 medalja na Prvenstvu Balkana, imamo i sedam prvaka

Hrvatski karataši polučili su sjajne rezultate na nedavnom Prvenstvo Balkana za seniore i veterane koje se održalo u Podgorici, piše na službenoj stranici HKS-a.

Prvenstvo na kojem je natjecalo 275 karataša iz 13 zemalja otvorio je predsjednik Karate federacije Balkana i predsjednik hrvatskog karate saveza Davor Cipek.

Hrvatska reprezentacija bila je najuspješnija na prvenstvu s ukupno 14 medalja, sedam zlatnih, srebro i šest bronci.

Naslove prvaka Balkana osvojili su Ema Sgardelli (-50 kg), Nikolina Golomboš (+68 kg), Ivan Kvesić (-84 kg) i Anđelo Kvesić (+84 kg) u pojedinačnim borbama.

Ivan Kvesić. Foto: Laura Zorko

Zlato je osvojila i Hrvatska ženska kumite reprezentacija u sastavu Ema Sgardelli, Petra Nuić, Mia Greta Zorko i Nikolina Golomboš koja je u finalu svladala ekipu Bosne i Hercegovine s 2:0.

Dvije zlatne medalje osvojio je veteran Željo Perković (+55 i +55 -75 kg).

Srebro je osvojila Lucia Battaia (-61 kg), a osvajači brončanih medalja su Alessandra Hasani (-50 kg), Boran Berak (-67 kg), Ivan Martinac (-75 kg), Enes Garibović (-84 kg) i Jakov Bunjevac (+84 kg) u pojedinačnim borbama.

Brončanu medalju osvojila je i Hrvatska muška kumite reprezentacija u sastavu Ivan i Anđelo Kvesić, Enes Garibović, Ivan Pehar, Ivan Martinac, Leon Tomljanović i Jakov Bunjevac koja je u meču za broncu svladala Tursku rezultatom 3:0.

Peta mjesta na Prvenstvu Balkana zauzele su Dorotea Rumenjak (-55 kg), Mia Greta Zorko (-61 kg), Adriana Ross i Lea Vukoja (-68 kg).

Hrvatska je već tradicionalno imala predstavnike i u sudačkim redovima. Na Prvenstvu Balkana sudili su Ivana Ljubić, Duško Ban, Tomislav Franjić i Milan Uzelac.