Boks

Turki Alalshikh planira dvije velike borbe za Inouea i Usika

Saudijski boksački moćnik Turki Alalshikh planira organizirati dvije velike borbe nakon nevjerojatnog vikenda u kojem su neporaženi Naoya Inoue i David Benavidez izborili velike pobjede. Obojica su nastavili svoj pobjednički niz.

Inoue je u Tokiju jednoglasnom odlukom sudaca bio bolji protiv Junta Nakatanija i zadržao naslov apsolutnog prvak u superbantam kategoriji, dok je Benavidez u Las Vegasu prekidom u šestoj rundi zaustavio Gilberta Ramireza i postao prvak kruzer divizije.

Novinar The Ring magazina Mike Coppinger javlja kako Turki Alalshikh želi Inoueu dogovoriti meč protiv Jesseja Rodrigueza bude li u lipnju pobijedio Antonija Vargasa.

U borbi bi se obračunala dva najbolja borca ​​u superbantam kategoriji nakon dugih razdoblja dominantnih zvijezda u nižim težinskim kategorijama.

A drugi meč o kojem se počelo govoriti je dvoboj Oleksandra Usika protiv Agita Kabayela negdje u drugoj polovici godine u kojoj bi ukrajinski velikan trebao braniti svoje svjetske naslove. Priredba bi se mogla dogoditi u Njemačkoj

Usik se 23. svibnja bori protiv Rica Verhoevena. Bude li nekadašnji dvostruki apsolutni svjetski prvak teške kategorije pobijedio slavnog kickboksača, onda bi ubrzo mogli početi razgovori za veliki obračun s neporaženim Nijemcem.

Odgovori

Back to top button