Moses Itauma najsnažniji udarac primio od Hrvata: Osjećao sam se kao da me udario bejzbol palicom
Mladi britanski borac u usponu Moses Itauma dokazao se kao snažan teškaš, a sada je otkrio imena nekoliko boraca koji na njemu ostavili snažan dojam.
Dvadesetjednogodišnji Itauma je jedan od najuzbudljivijih britanskih boksačkih talenta, koji ima savršen rekord s 13 pobjeda u 13 borbi, a njih 11 je završio nokautom u prve dvije runde.
Najveću pobjedu izborio je u kolovozu prošle godine kada je tehničkim nokautom u prvoj rundi svladao sunarodnjaka Dilliana Whytea.
Itauma se ovaj mjesec bori protiv Amerikanca Jermainea Franklina, a u razgovoru za The Ring Magazine je o otkrio imena nekoliko boksača od kojih je primio najsnažnije udarce, posebno je istaknuo jednog Hrvata.
– Odmah mi je na pao pamet taj klinac koji se zove Luka Pratljačić. On je Hrvat. Mislim da je još uvijek amater, možda je imao jednu borbu kao profesionalac – rekao je Moses Itauma, pa nastavio:
– Iskreno, kad me udario, osjećao sam se kao da me udario bejzbol palicom. Nije čak ni čisto sletjela i pomislio sam ‘neka mu netko provjeri rukavice’. Ali znam, imao je moje rukavice! Njegovi udarci bili su izrazito snažni.
Zatim je dodao još neka imenima, te priznao kako u diviziji svatko ima moć izazvati probleme.
– Lawrence Okolie ima malo oštar udarac. Aloys Junior je velik i snažan udarač, a Tyson Fury ima dovoljno snage da nanese štetu – rekao je Moses Itauma i prisnažio:
– Ali iskreno, svaki teškaš ima sposobnost nokautirati bilo kojeg drugog teškaša, ne može se reći da jedan udara jače od drugog. Mislim da sve ovisi o čvrstoći brade, ponekad ne treba tako snažan udarac da bi nekoga nokautirao.
A bude li Itauma nokautom završio Franklinom, koji nije poznat po svojoj snazi, to bi bila još jedna potvrda za mladog Britanca da uskoro dobije priliku boriti se za svjetski naslov.






