Evander Holyfield prognozirao potencijalni meč između Tysona Furyja i Anthonyja Joshue

Boksački fanovi godinama su zadirkivali veliki britanski obračun između Anthonyja Joshue i Tysona Furyja, ali se taj meč nikada nije dogodio.
Nisu se uspjeli naći ni dok su bili svjetski prvaci, a ni sada kada više ne nose taj teret.
Donedavno se još ozbiljno govorilo o njihovom međusobnom okršaju, no Kralj Cigana je početkom godine objavio kako odlazi u mirovinu.
Fury se na taj potez odlučio samo nekoliko tjedana nakon drugog u nizu poraza protiv Oleksandra Usyka koji je obranio WBC, WBA i WBO naslov teške kategorije.
Kralj Cigana je svoju prvu borbu izgubio lani u svibnju i bio je to meču za apsolutnog prvaka svijeta teške kategorije, Ukrajinac je bio uspješniji i šest mjeseci kasnije u revanšu.
A i Joshua je u posljednjem dvoboju izvukao deblji kraj. Naime, AJ je u rujnu prošle godine u meču za IBF-ovu titulu nokautom u petoj rundi izgubio protiv Daniela Duboisa.
S obzirom na to da obojica trenutačno ne drže pojaseve prvaka, sada je savršeno vrijeme za dugo očekivani okršaj. Međutim, Furyjeva iznenadna najava odlaska u mirovinu otežala je te planove.
No bivši prvak u dvije kategorije Evander Holyfielda se u nedavnom intervjuu dotaknuo velikog britanskog obračuna, te iznio svoju prognozu potencijalnog meča između Furyja i Joshue.
– To bi definitivno bila dobra borba jer se obojica bore gotovo na isti način. Vjerujem kako je Fury tip borca koji se može prilagoditi svakome, pa tako i Joshui. Mislim da ga može nadmašiti – istaknuo je Evander Holyfield.
Fury je službeno u mirovini, no nastavlja trenirati i izgleda dosta motivirano. Mnogi nadaju kako bi uskoro mogao promijeniti svoju odluku.