Boks

Amir Khan: Itauma treba raditi male korake, a najbolji protivnik za njega je Parker ili Hrgović

Moses Itauma bi trebao ići korak po korak kroz teškašku kategoriju, a ne juriti za borbom protiv protiv apsolutnog prvaka Oleksandra Usik – ističe bivši svjetski prvak poluvelter kategorije Amir Khan.

Dvadesetogodišnji Itauma je prošlog vikenda uvjerljivo stigao do 13. profesionalne pobjede, na priredbi u Rijadu je impresivnim nokautom u prvoj rundi pobijedio sunarodnjaka Dilliana Whytea.

Nastup mlade zvijezde, za koju mnogi kažu da će uskoro biti vladar teške kategorije, protiv 37-godišnjeg bivšeg izazivača za naslov, potaknuo je Tysona Furyja na izjavu kako Itauma može pobijediti neprikosnovenog svjetskog prvaka Usika.

Itauma je nakon meča kazao kako ne bi imao ništa protiv meča sa sjajnim Ukrajincem, no istaknuo je kako priliku prije njega zaslužuju Agit Kabayel ili Joseph Parker, koji je WBO-ov privremeni prvak i prvi na redu za borbu protiv Usika.

Bivši britanski boksač, 38-godišnji Amir Khan smatra kako Itauma mora biti strpljiv i kako će njegovo vrijeme, te ne sumnja kako će promotor Frank Warren za njega učiniti sve najbolje.

– Borio se kao da se natječe u srednjoj ili lakoj kategoriji, ti njegovi lagani pokreti i brzina, to je nešto fantastično. A kako su mu samo udarci bili brzi, čisti i precizni – rekao je Amir Khan i nastavio:

– Bio je vrlo uravnotežen, smiren i znao je što radi. Tip će daleko dogurati i kada vidite takav talent, pomislite – nevjerojatno. Znam da će ga Frank kroz karijeru voditi na pravi način i u pravo vrijeme mu osigurati prave borbe.

Khan ističe kako Itauma još nije spreman za Usika.

– Ljudi govore o Usiku, ali mislim da je to prerano. Usik bi ga mogao ozlijediti. Ne želiš takav poraz, više nikada ne bi bio isti borac. Usik je vrh divizije, a možda i jedan od najboljih teškaša u povijesti. Warren još ne treba Mosesa gurati u vatru. Njegovo će vrijeme doći – istaknuo je bivši britanski boksač, te dodao:

– Trenutačno mislim kako bi najbolji protivnik za Itamu bio netko poput Josepha Parkera ili Filipa Hrgovića, koji je prije neki dan ponovno pobijedio. To su borci s kojima se mora boriti. On treba nastaviti raditi male korake kako bi jednog dana mogao napasti vrh kategorije.

Odgovori

Back to top button