Boks

VIDEO Usik lakši od Duboisa za 7,5 kilograma uoči subotnjeg obračuna na Wembleyu

Oleksandr Usik i Daniel Dubois odradili su i posljednju obvezu pred svoj subotnji međusobni obračun na Wembleyu.

Neporaženi ukrajinski borac na veliki boksački spektakl donosi svoje WBC, WBA i WBO naslove, dok će Britanac na stol staviti IBF-ov pojas prvaka.

Obojica su danas odradili vaganje, te im sada ostaje što mirnije dočekati pojavljivanje u ringu koje će se dogoditi za nešto više od 24 sata.

A na vaganju je Usik imao 103,1 kilogram, dok je Dubois bio sedam i pol kilograma teži. Vaga je britanskom teškašu pokazala 110,6 kilograma.

Službeno vaganje Oleksandra Usika i Daniela Duboisa. Video: CroRing

– Potpuno sam fokusiran na meč i jedva čekam da počnemo. Pobijedit ću Usika bez obzira na sve! – kazao je Dubois, a i Usik je bio kratak:

– To je sjajna prilika za mene i moju državu. Hvala Isusu Kristu i Djevici Mariji. Vidimo se sutra, hvala vam svima. Slava Ukrajini!

Obojica se u ring vraćaju nakon velikih pobjeda, Usik je u prosincu jednoglasnom odlukom sudaca svladao Furyja, dok je nekoliko mjeseci ranije Dubois nokautom u petoj rundi pobijedio Anthonyja Joshuu.

Usik je dosad pobijedio sve najbolje britanske teškaše, dvaput je bio bolji od Anthonyja Joshue i Tysona Furyja, a prije dvije godine je svladao i Daniela Duboisa. Na njegovom se popisu nalazi i Derek Chisora.

Odgovori

Back to top button