Boks

Nikolaj Valujev otkrio koji ga je borac najviše prebio: Slomio mi je rebro

Bivši dvostruki svjetski prvak teške kategorije Nikolaj Valujev jednom je otkrio tko je bio najsnažniji borac s kojim je ikada dijelio ring.

Ruski boksač je u prosincu 2005. na priredbi u Njemačkoj većinskom odlukom sudaca pobijedio Johna Ruiza i osvojio WBA-ov pojas prvaka.

U berlinskoj Max-Schmeling-Halle dvorani postao je najviši i najteži svjetski prvak svih vremena, visok 2,1 metar i težak 151 kilograma.

Valujev je nekoliko puta obranio naslov prije nego što ga je s trona, godinu i pol kasnije, svrgnuo sunarodnjak Ruslan Čagajev. Bio mu je to prvi poraz u karijeri.

U kolovozu 2008. ponovno je pobijedio Amerikanca Ruiza u meču za upražnjeni WBA-ov naslov i to na istom mjestu u Berlinu gdje je osvojio i prvi pojas svjetskog prvaka.

Naslov je izgubio u studenom 2009. većinskom odlukom protiv Davida Hayea. Ruskom divu je to bio drugi poraz i posljednja borba u karijeri koju je završio s 50 pobjeda.

A Valujev je jednom priznao koji ga je borac najviše prebio, bio je to svjetski prvak Evander Holyfield u pretposljednjoj borbi u karijeri 2008. godine.

– Dvoboj protiv Holyfielda je bio jedan od mojih najtežih mečeva u karijeri. Stalno me udarao u tijelo i slomio mi je jedno rebro – kazao je Nikolaj Valujev i nastavio:

– Mjesec dana nisam mogao pravilno disati. Bilo je vrlo neobično, izbliza me udarao i stalno je pogađao isto mjesto. Teško sam se od toga mogao braniti…

Odgovori

Back to top button