Boks

Hrgovićev sljedeći protivnik mogao bi biti miljenik britanskih fanova

Najbolji hrvatski boksač Filip Hrgović je ovih dana priznao kako ima dogovorenu borbu u svibnju, no nije želi otkriti identitet svog protivnika.

Hrga je izjavio da se radi o borcu koji ne pripada vrhu teške kategorije te kako je više riječ o borbi u kojoj će pokušati ostati u formi budući da nije imao meč još od kolovoza prošle godine kada je pobijedio Davida Adeleyea.

Britanski mediji pišu kako će Hrgovićev protivnik najvjerojatnije biti miljenik otočkih fanova Dave Allen, a meč će se naći na programu priredbe Queensberry promocije.

Poznati promotor Eddie Hearn prošli je tjedan potvrdio kako će Allen predvoditi tu priredbu, a prema posljednjim informacijama protivnik bi mu trebao biti hrvatski borac.

Jedno se vrijeme Allena povezivalo s Kinezom Zhileijem Zhangom, no sada je sve izglednije da će to Filip koji u karijeri ima omjer 19-1.

Hrgović je jedini poraz pretrpio u lipnju 2024, u meču za pojas IBF-ovog privremenog prvaka protiv Daniela Duboisa, a nakon toga je pobijedio Joea Joycea i Davida Adeleyea.

Tridesettrogodišnji Dave Allen nikada nije bio izbirljiv s protivnicima, na početku karijere dijelio je ring s Luisom Ortiza, Dillianom Whyteom, Davidom Priceom, Tonyjem Yokom…

Profesionalnu karijeru je počeo 2012. godine, te je dosad izborio 25 pobjeda (20 nokauta), a ima i osam poraza, te dva remija. Od pobjeda valja istaknuti trijumfe nad Nickom Webbom i Lucasom Browneom.

Lani je imao dva meča, u revanšu je prekidom u petoj rundi svladao Johnnyja Fishera, a onda je jednoglasnom odlukom sudaca izgubio protiv Arslanbeka Mahmudova.

Allen je u posljednjem meču u veljači na priredbi u Nottinghamu tehničkim nokautom za samo 57 sekundi pobijedio Karima Berredjema.

Odgovori

Back to top button