Hrgović otkrio od koga je primio najsnažniji udarac, a prognozirao je i ishod meča Itauma – Whyte

Najbolji hrvatski boksač Filip Hrgović vraća se u ring 16. kolovoza na priredbi u Rijadu, a protivnik mu je Britanac David Adeleye.
Hrga je svoju posljednju borbu imao početkom travnja kada je na eventu u Manchesteru dominantnim nastupom jednoglasnom odlukom sudaca pobijedio Joea Joycea.
Bio mu je to prvi meč nakon poraza protiv Daniela Duboisa u kojem je izgubio pojas IBF-ova privremenog prvaka.
Britanski teškaš je kasnije promoviran u prvaka, te je naslov u rujnu na prepunom Wembleyu branio protiv Anthonyja Joshue, kojeg je pobijedio nokautom u petoj rundi.
Dubois je prošlog mjeseca u dvoboju za apsolutnog prvaka teške kategorije izgubio pojas protiv neporaženog Oleksandra Usika.
Tridesettrogodišnji Hrgović ponovno traži svoju priliku, a na tom će se putu sresti s mnogim vrhunskim i snažnim udaračima.
El Animal se tijekom karijere borio s dobrim nokauterima (Zhilei Zhang, Daniel Dubois, Joe Joyce…), no posebno pamti jednog borca iz amaterskih dana.
– Kao amater i u WSB ligi borio sam se protiv nekih snažnih udarača, a neki su javnosti nepoznati. Jedan od njih je Rumunj Mihai Nistor. Ne znam što je trenutačno s njim, dugo ga nisam gledao u ringu. On je bio vrlo snažan udarač, još se sjećam njegove snage – sjetio se Filip Hrgović, pa nastavio:
– No ja imam jako dobru bradu i veliko srce, ne osjetim toliko udaračku snagu drugih boksača. Borio sam se protiv Zhanga koji je snažan udarač, ali nisam osjetio njegovu snagu, ni Daniel Dubois nije bio nešto…
Naš borac nastupit će na priredbi koju predvodi britanski okršaj između mlade zvijezde Mosesa Itaume i veterana Dilliana Whytea, te je iznio svoju prognozu njihovog dvoboja.
– Dillian Whyte se dugo nije borio i ne znam u kakvoj je formi. Ali on je čvrst borac, hrabar i velik. Moses je mnogo brži i kvalitetniji borac, mislim kako će mu Dillian Whyte biti dobar test. A može li Dillian pobijediti? Zašto ne? Ako izdrži prvih nekoliko rundi i ne završi u nokautu, svašta se može dogoditi. Iskusniji je od Itaume. Jedino je pitanje u kakvoj je formi Dillian Whyte – rekao je Filip Hrgović i podvukao:
– No Itauma je dobar i vješt borac, ali još kod njega nismo dostao toga vidjeli. Možemo li znati je li on pravi ratnik? On još nije primio pravi udarac. Uskoro ćemo vidjeti od čega je izrađen. Znamo da Dillian snažno udara tako da ćemo sada vidjeti kako se Moses ponaša. Ako Itauma izgubi nema veze, tek mu je 20 godina, još će ovdje biti jako dugo. Vjerujem da ćemo se nekada sresti u ringu.