Morate se logirati ili registrirati da bi ocijenili ovaj članak
0,00

WORLD GRAND PRIX

Akimoto i Egusa pobjedonosni na Kano Kupu

TOKYO, JPN 12. prosinac - (Kyodo) - Kisei Akimoto i Tatsuaki Egusa (JPN) osvojili su svoje priznate težinske kategorije za domaćine Japance, dok je njihov sunarodnjak i dvostruki Olimpijski šampion Masato Uchishiba ispao porazom u drugom kolu prvog dana natjecanja, međunarodnog Kano kupa.

K. Akimoto (JPN), student Tsukuba Sveučilišta, sakupio je maksimalne pobjede ipponom (10:0) u prva tri okršaja kategorije -60kg., svoju konačnu pobjedu kapitalizirao je eliminiravši u finalnoj borbi Choi Kwang Hyun iz Južne Koreje kombinacijom tehnike čišćenja i ručnog bacanja.

T. Egusa (JPN) ostavio je u ležećem položaju na tatamiju Južno Koreanca Ahn Jung Hwan nakon uspješno izvedene tehnike „harai-goshi“ u finalu kategorije -66kg., u kojoj je eliminiran Masato Uchishiba (JPN), osvajač Olimpijske zlatne medalje iz Atene i Pekinga, od Mongolca Tsagaanbaatar Haskhbaatar.

U akciji kod žena, osvajačica zlata iz Pekinga Yang Xiuli (CHN), osvojila je titulu -78kg. nakon pobjede ipponom (10:0) u finalnoj borbi protiv Japanke Kumiko Horie. Ruskinja Elena Ivashchenko prevladala je u kategoriji preko 78kg, pobjedivši u finalu ipponom Japanku Mika Sugimoto.

Rezultati prvog dana turnira 12.12.2008.g.