Autor: mi
Datum objave: 08.07.2018

(VIDEO) Valent europski Muaythai prvak, Jimmy Vienot najbolji borac prvenstva

U Pragu je završeno europsko prvenstvo u tajlandskom boksu.

Najboljim borcem turnira proglašen je Jimmy Vienot. Francuz, koji se bori za Glory, osvojio je zlato u kategoriji dp 75 kilograma pobijedivši Bjelorusa Vitalyja Gurkova.

U finalu kategorije do 81 kilograma sastali su se višestruki svjetski prvak Dmitry Valent i aktualni svjetski prvak iz Meksika Ali Dogan. Odlučivala je posljednja runda nakon koje je Valent treći put postao amaterski prvak europe u Muaythaiju.

Zlato u kategoriji iznad 91 kilograma osvojio je 22-godišnji Turčin Bugra Erdogan koji je u polufinalu eliminirao Andreja Gerasimchuka.

Prvak Europe u kategoriji do 91 kilograma je domaći predstavnik Jakub Klauda koji je u finalu bio bolji od Rusa Nadira Ishakova.

Zlato u kategoriji do 86 kilograma uzeo je Ukrajinac Anatoli Sukhanov, a u kategoriji do 67 kilograma Mađar Norberth Speth.

U kategorijama u kojima su nastupali hrvatski borci, do 63.5 i 71 kilograma, prvaci Europe postali su Rus Pavel Valteran, odnosno Bjelorus Dzmitry Filipau.