Autor: mi
Datum objave: 20.05.2018

(VIDEO) Tsotne Rogava i Yodwicha novi svjetski prvaci u tajlandskom boksu

U meksičkom Cancunu završeno je IFMA amatersko svjetsko prvenstvo u tajlandskom boksu.

Helena Jurišić osvojila je zlato u kategoriji do 71 kilograma, a evo što se događalo u muškoj konkurenciji.

Tsotne Rogava još jednom je postao svjetski prvak u kategoriji iznad 91 kilograma.  Ukrajinac je u finalu pobijedio bez borbe, jer Rus Kirill Kornilov nije mogao nastupiti.

Komsan Tantakop poznatiji kao Yodwicha svjetski je prvak u kategoriji do 71 kilograma. Bivši prvak Lumpinija i Tajlanda, te najbolji tajlandski borac 2012. godine u finalu je na bodove pobijedio višestrukog svjetskog prvaka u Muaythaiju Bjelorusa
Andreja Kulebina (borba počinje na 3:36:00).

Bjelorus Dmitry Varats protiv Mađara Norberta Spetha obranio je naslov u kategoriji do 67 kilograma.

U finalu kategorije do 75 kilograma Ukrajinac Vasyl Sorokin pobijedio je Bjelorusa Yauhena La Sheuskog.

Ali Dogan iz Turske svladao je Šveđanina Constantina Nangu u završnici kategorije do 81 kilograma, dok je Poljak Lukazs Radosz pobjedom nad Rusom Armenom Petrosianom postao svjetski Muaythai prvak u kategoriji do 86 kilograma.

Rus Aik Begian u izjednačenom meču za naslov svjetskog prvaka u kategoriji do 60 kilograma svladao je Tajlanđanina Prawita Chilnaka, dok je Ukrajinac Igor Liubchenko prvak u kategoriji do 63.5 kilograma.