Autor: mi
Datum objave: 08.07.2018

(VIDEO) Lewis u očajnoj borbi pobijedio Ngannoua

Derrick Lewis (20-5, 11-3 UFC) pobijedio je Francisa Ngannoua (11-3, 6-2 UFC) na UFC-u 226 u Las Vegasu.

U prvoj rundi bilo je jako malo akcije. Ngannou je radio pasivni pritisak, a Amerikanac je pogodio s dva middle kicka.

Nakon tri minute vrlo slabe i neaktivne druge runde sudac Herb dean odlučio je upozoriti borce i zatražiti više aktivnosti.

I treća runda bila je razočaravajuća, a Lewis je tek u  posljednjoj minuti uspio zadati par udaraca naspram potpuno zakočenog Ngannoua. Na kraju Lewis je slavio jednoglasnom odlukom sudaca u jednoj od najslabijih borbi u UFC-ovoj povijesti.

31-godišnjem Kameruncu ovo je bila prva borba od poraza od Stipe Miočića u borbi za naslov prvaka u siječnju

Bivši prvak u lakoj kategoriji Anthony Pettis (21-7, 8-6 UFC) submissionom u drugoj rundi pobijedio je Michaela Chiesu (14-4, 7-4 UFC).

'Showtime' je rušio Chiesu desnicom na samom kraju prve runde. Početkom druge pogađa zadnjim direktom i napada letećim koljenom nakon čega Chiesa završava na podu. Pettis  prvo napada giljotinom, pa se prebacuje na triangle-armbar i prisiljava protivnika na predaju.

Mike Perry u bespoštednoj borbi protiv Paula Feldera odnio je pobjedu podijeljenom odlukom sudaca.

Gokhan Sak
i (1-2, 1-1 UFC) na UFC-u 226 u Las Vegasu odradio je drugu borbu za najjaču svjetsku MMA promociju.

Nakon pobjede u debiju u rujnu prošle godine, 34-godišnji Turčin poražen je nokautom u prvoj rundi od Khalila Rountreeja (7-2-1NC, 3-2-1 NC UFC).

Saki je pao praktično bez ispaljenog metka. 28-godišnji Amerikanac odlično ga je pogodio i rušio lijevim direktom nakon minute i pol borbe i završio udarcima u parteru.

Paulo Henrique Costa (12-0, 4-0 UFC) skinuo je još jedno poznato ime. 27-godišnji neporaženi brazilski srednjaš prošlog je studenog u drugoj rundi nokautirao Johnyja Hendricksa u njegovoj posljednjoj borbi, a nova žrtva bio je Uriah Hall (19-6, 10-4) kojeg je završio također u drugoj rundi.

UFC 226:

Derrick Lewis def. Francis Ngannou (jednoglasna odluka sudaca)
Anthony Pettis def. Michael Chiesa (submission, triangle armbar, R2)
Mike Perry def. Paul Felder (podijeljena odluka sudaca; 29-28, 29-28, 28-29)
Khalil Rountree def. Gokhan Saki (KO, R1)

Paulo Costa def. Uriah Hall (TKO, R2)
Raphael Assuncao def. Rob Font (jednoglasna odluka sudaca; 30-27, 30-27, 30-27)
Drakkar Klose def. Lando Vannata (jednoglasna odluka sudaca; 30-27, 30-27, 30-27)
Curtis Millender def. Max Griffin (jednoglasna odluka sudaca; 29-28, 29-28, 29-28)
Dan Hooker def. Gilbert Burns (KO, R1)
Emily Whitmire def. Jamie Moyle (jednoglasna odluka sudaca; 29-28, 29-28, 29-28)