Autor: mi
Datum objave: 03.12.2017

(VIDEO) Holloway po drugi put nokautirao Alda

Prvak u perolakoj kategoriji Max Holloway (19-3, 15-3 UFC) po drugi put u šest mjeseci nokautirao je Josea Alda (26-4, 8-3 UFC).

Glavna borba UFC-a 218 u Detroitu završila je u trećoj rundi, kao i njihov prvi okršaj u Brazilu za ujedinjenje naslova u perolakoj kategoriji.

31-godišnjem 'Scarfaceu' ovo je treći poraz u zadnje četiri borbe i drugi uzastopni.

Bivši prvak u lakoj kategoriji Eddie Alvarez (29-5, 4-2 UFC) u brutalnom okršaju svladao je Justina Gaethjea (18-1, 1-1 UFC) i nanio mu prvi poraz u karijeri.

Alvarez je na ulasku u posljednju minutu borbe rušio Gathjea koljenom u glavu iz klinča i završio s par udaraca u parteru.

Francis Ngannou (11-1, 6-0 UFC) sljedeći je protivnik UFC-ovog prvaka u teškoj kategoriji Stipe Miočića.

31-godišnji Francuz na UFC-u 218 u Detroitu silovitim lijevim aperkatom nokautirao je Alistaira Overeema (43-16, 8-5 UFC) nakon minute i 42 sekunde borbe.

Ngannouu je ovo bila 10. uzastopna pobjeda, a u UFC-u je 6-0.

Paul Felder (15-3, 7-3 UFC) laktovima u drugoj rundi završio je Charlesa Oliveiru (22-8, 10-8 UFC) i stigao do treće uzastopne pobjede.

Dodijeljena su dva bonusa od 50 000 dolara za borbu večeri koje su dobili Eddie Alvarez i Justin gaethje, te Yancy Medeiros i Alex Oliveira za borbu u kojoj je Medeiros slavio tehničkim nokautom u trećoj rundi.

UFC 218:

Max Holloway def. Jose Aldo (TKO, R3)
Francis Ngannou def. Alistair (KO, R1)
Henry Cejudo def. Sergio Pettis (jednoglasna odluka sudaca; 30-27, 30-27, 30-27)
Eddie Alvarez def. Justin Gaethje (KO, R3)
Tecia Torres def. Michelle Waterson (jednoglasna odluka sudaca;30-27, 29-28, 29-28)
Paul Felder def. Charles Oliveira (KO, R2)
Yancy Medeiros def. Alex Oliveira (TKO, R3)
David Teymur def. Drakkar Klose (jednoglasna odluka sudaca;30-27, 30-27, 29-28)
Felice Herrig def. Cortney Casey (podijeljena odluka sudaca; 29-28, 28-29, 29-28)
Amanda Cooper def. Angela Magana (TKO, R2)
Abdul Razak Alhassan def. Sabah Homasi (TKO, R1)