Autor: mi
Datum objave: 10.10.2018

Usyk pozvao Milasa za sparing partnera za borbu s Bellewom

Nakon Alexandera Povetkina, još jedno veliko boksačko ime pozvalo je Petra Milasa za pomoć u pripremama za veliku borbu.

23-godišnji splitski teškaš sparirat će s Oleksandrom Usykom (15-0, 11 KO) tijekom trening kampa za borbu protiv Tonyja Bellewa (30-2-1, 20 KO).

31-godišnji Ukrajinac 10. studenog u Manchesteru protiv četiri godine starijeg Engleza brani naslov neospornog prvaka u cruiserweightu.

Splićanin, koji je prošlog vikenda osvojio upražnjeni WBC-ov nalsov prvaka Mediterana, u Kijevu će boraviti od 14. do 28. listopada, a s njim u pratnji bit će trener Ivan Duvančić.

Usyk je svjetski prvak postao u rujnu 2016. u svojoj 10. profesionalnoj borbi kada je jednoglasnom odlukom pobijedio WBO prvaka Krzysztofa Glowackog. Iz World Boxing Super Series turnira izašao je kao pobjednik pritom osvojivši i preostale pojaseve – WBC u polufinalu protiv Mairisa Briedisa, te WBA i IBF u finalu protiv Murata Gassieva. Usyk je jedini neosporni prvak u povijesti ove kategorije.

Na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. osvojio je zlatnu medalju u teškoj kategoriji.