Autor:
Datum objave: 14.01.2018


Svjetski prvak Ganjzadeh najuspješniji na Grand Prixu Croatia

U Samoboru se od 12. do 14. siječnja održava 27. po redu tradicionalni međunarodni karate turnir GRAND PRIX CROATIA pod pokroviteljstvom Zajednice sportskih udruga i saveza zagrebačke županije i Turističke zajednice grada Samobora.

Tehnički organizator je Karate klub Samobor dok je suorganizator Grad Samobor i Hrvatski karate savez.

 

Sponzori ovog velebnog međunarodnog natjecanja su tvrtka Facies iz Sv.Nedelje, Anindol iz Samobora, Funda iz Zaprešića, Pirotehnika Mirnovec, Pride iz Zagreba, Sportski objekti Samobor,Cambium Networks iz Zagreba te Fitness klub Samobor. 

Medijski pokrovitelji su Sportske novosti, Radio Samobor, CRO Ring i Glasnik Samobora i Svete Nedelje.


U petak 12. siječnja, prvog dana turnira na tatamijima samoborske sportske dvorane nastupili su kadetkinje i kadeti, dok su u udarnom danu u subotu 13. siječnja nastupili juniorke, juniori, mlađe seniorke i mlađi seniori , seniori open u borbama te seniorke i seniori u katama pojedinačno.


Organizator turnira je u potpunosti uspio nadvaladati poteškoće uzrokovane premalom dvoranom te je najboljim karatistima ove regije i šire osigurao vrlo kvalitetne uvjete za što kvalitetniju provjeru forme pred Europsko prvenstvo koje će održati u ruskom Sochiu od 1. do 4. veljače 2018. 


Seniorima je natjecanje poslužilo kao dobar uvod u glavnu natjecateljsku sezonu te podizanje forme pred prvenstvo Europe koje se održava početkom svibnja u Novom Sadu.
Vrlo je oštra konkurencija bila kod seniora koji su se nadmetali za atraktivne novčane nagrade.


U ovoj konkurenciji je nastupilo 46 vrhunskih natjecatelja među kojima je bilo niz aktualnih i bivših medaljaša s najviših svjetskih i europskih smotri.
Na “vrućem” samoborskom tatamiju bilo je mnoštvo odličnih i atraktivnih mečeva koji su podigli atmosferu na prepunim tribinama samoborske sportske dvorane.


Ovog puta u finalu su se našla četiri karate velikana iz četiri države : Anton Isakau iz Bjelorusije, Anes Čongo BiH, Sajad Ganjzadeh Iran i hrvatski predstavnik Enes Garibović. Bio je to finale kakvo se samo moglo poželjeti.



Najuspješniji na Grand Prixu bio je kao i prije dvije godine Sajad Ganjzadeh, aktualni svjetski prvak, koji je uspio svladati sve svoje suparnike u finalnom dijelu te apsolutno zasluženo ponio naslov pobjednika i vrijednu nagradu organizatora od 2000 eura. Atraktivni Iranac je zavrijedio i titulu najatraktivnijeg natjecatelja čime je podebljao konto za još 500 eura nagrade od organizatora.


Odličan Anton Isakau iz Bjelorusije osvojio je drugo mjesto te je nagrađen s 500 eura i nagradom sponzora Funda apartmani (sedmodnevno ljetovanje na Šolti). 
Hrvatski finalista Enes Garibović je osvojio treće mjesto i nagradu od 500 eura, a četvrto mjesto i 250 eura je pripalo mladom BiH reprezentativcu Anesu Čongi.



Nedjeljni dan je rezerviran za nastup “kataša” u konkurenciji kadeta, juniora, mlađih seniora i sportaša s sposebnim potrebama te u katama i borbama za mlađe uzrasne kategorije.


Na natjecanju u Samoboru u tri dana će nastupiti 1763 natjecateljki i natjecatelja iz 23 države.

REZULTATI PRVOG I DRUGOG DANA
KUMITE-KADETI

Kumite - Kadeti -52

1. FARID AGHAYEV, Azerbaijan National Karate Federation
2. PAVLE DUJAKOVIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. MARKO MIHAJLOVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. DENISLAV STOYANOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
Kumite - Kadeti -57
1. MAHIR DZUHO, Karate Savez Kantona Sarajevo
2. PATRIZIO ROVELLI, a.s.d. Olimpia Karate Bergamo
3. MATTEO SIMIONATO, CTR Veneto
3. JURAJ ČERNICKÝ, Slovak National Team


Kumite - Kadeti -63
1. MYKYTA SHYLONOSOV, sc NORVEN
2. ANDRIJA FATIC, Omladinac
3. TALE YAGUBOV, Azerbaijan National Karate Federation
3. ŽAN AHLIN, KRANJ
Kumite - Kadeti -70
1. DANIEL BAGITA, Slovak National Team
2. OFEK BERKOVICH, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. ALAN APRILOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. KRASEN NIKOLAEV, BULGARIAN NATIONAL TEAM


Kumite - Kadeti +70
1. ROBERTO PETROV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
2. NIKOLA ROGOZARSKI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. MILÁN BILISICS, BVSC-Fighter
3. ALEKSANDAR TRIVUNOVIĆ, ENERGIJA


KUMITE-KADETKINJE
Kumite - Kadetkinje -47
1. FIDAN DADASHOVA, Azerbaijan National Karate Federation
2. POLINA HURENKO, KC NIKA
3. BOGLARKA BIHARY, UTE
3. STAFANIYA SOBALEVA, Belarus Karate Federation
Kumite - Kadetkinje -54
1. ELIZABETA MOLNAR, Karate zveza Slovenije
2. ALEKSANDRA ILANKOVIC, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. IRIS KOVAČ, STUDENT
3. ALICE ULIVI, AKS Sesto Fiorentino


Kumite - Kadetkinje +54
1. SANYA PETKOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
2. PETRA NUIĆ, KK Zanshin Split
3. MIA GRETA ZORKO, STIJENA
3. ANJA RADOVIĆ, Karate Federation of Serbia


KUMITE-JUNIORI
Kumite - Juniori -55
1. STOLE SMILKOVSKI, OLIMPIK
2. MATTEO LANDI, ASD MASTER RAPID SKF
3. ADI ASHKENAZI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. MUSEIB MAMMADOV, Azerbaijan National Karate Federation
Kumite - Juniori -61
1. DAVID DE FALCO, POLIZIA DI STATO
2. BALSA MILICKOVIC, Omladinac
3. DANIIL PENKRAT, Belarus Karate Federation
3. DOMEN ZIDAR, Karate zveza Slovenije


Kumite - Juniori -68
1. DEVID NHUYEN, Belarus Karate Federation
2. BOJAN BOSKOVIC, Omladinac
3. NGUYEN AN, Karate Klub Sportingbudo
3. MARKO KOSTOV, OLIMPIK
Kumite - Juniori -76
1. ADI GYURIK, Slovak National Team
2. KAPDEBÓ BOTOND, BVSC-Fighter
3. ILIJA RADONJIC, Omladinac
3. TODOR RANCHEV, BULGARIAN NATIONAL TEAM


Kumite - Juniori +76
1. TOMÁŠ KÓSA, Slovak National Team
2. IGOR VRBAN, VELIKA GORICA
3. HAMZA ČAJIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. IAN BAŽDAR, SAMOBOR


KUMITE-JUNIORKE
Kumite - Juniorke -48
1. POLINA GURENKO, KC NIKA
2. ALICE ULIVI, AKS Sesto Fiorentino
3. MADINA SADIGOVA, Azerbaijan National Karate Federation
3. NATÁLIA RAJČÁNOVÁ, Slovak National Team
Kumite - Juniorke -53
1. BRUNORI VERONICA, ASD TALARICO KARATE TEAM
2. TEA OSTOJIĆ, Kastav
3. URŠA HABERL, Karate zveza Slovenije
3. DOROTEA RUMENJAK, IPON ZAGREB


Kumite - Juniorke -59
1. IVANA PEROVIC, Karate Federation of Serbia
2. ANJA MILOVANOVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. IVET GORANOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. KIMBERLY NELTING, Luxembourg National Team
Kumite - Juniorke +59
1. MARYIA ALIAKSEYEVA, Belarus Karate Federation
2. DINA DURMIŠ, Karate Federation of Serbia
3. DINA MAHMUD, TUZLA - SINBRA
3. NINA JELŽOVÁ, Slovak National Team
KUMITE-U 21 (MUŠKI)
Kumite - U 21 (muški) -60
1. OLEG MELEKHIN, Belarus Karate Federation
2. ULVI GURBANOV, Azerbaijan National Karate Federation
3. ELJAN MAMMADRZAYEV, Azerbaijan National Karate Federation
3. KRISTIJAN LACKOVIĆ, IPON ZAGREB
Kumite - U 21 (muški) -67
1. FERDINÁND TAMÁS, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
2. HARIS POLJO, Karate Savez Kantona Sarajevo
3. STJEPAN ŠTIMAC, STIJENA
3. ROBERTO FERRAIOLO, ASD CUS TORINO


Kumite - U 21 (muški) -75
1. NIKOLA MALOVIC, Omladinac
2. PETAR ZABORSKI, MAKPETROL
3. ANTONIO DE STEFANO, A.S.D. SHIZOKU KARATE AVELLINO
3. ĽUBOŠ DŽAČOVSKÝ, Slovak National Team
Kumite - U 21 (muški) -84
1. PETAR SPASENOVSKI, METALURG
2. HAMZA ČAJIĆ, ORKKA
3. AJDIN VATRIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. ALIAKSANDR KURHAN, Belarus Karate Federation


Kumite - U 21 (muški) +84
1. ATTILA JOBA, Slovak National Team
2. MURAD HAJIZADE, Azerbaijan National Karate Federation
3. BOGDAN TRIKOŠ, Karate Federation of Serbia
3. CRISTIAN SCALMANA, FORZA E COSTANZA - Italy


KUMITE-U 21 (ŽENSKI)
Kumite - U 21 (ženski) -50
1. NICOLE MURABITO, ASD CUS TORINO
2. DRAGANA MANGOVSKA, METALURG
3. ANNA PROTSENKO, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. JELENA PEHAR, CROHERC
Kumite - U 21 (ženski) -55
1. KRISTINE VICA, SAMURAI LATVIA
2. MONIKA PENDAROVSKA, MAKPETROL
3. VICTORIA ROSEVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. BARBARA HABERL, Karate zveza Slovenije


Kumite - U 21 (ženski) -61
1. DELFINA TADIĆ, Neretva
2. SARA STANKO, Shotokan Grosuplje
3. HANA KUKLOVÁ, Slovak National Team
3. SILVIA CARONIA, A.s.d. Athena Club Palermo
Kumite - U 21 (ženski) -68
1. MARINA RADIČEVIĆ, Karate Federation of Serbia
2. DORA CZAGÁNY, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. IRENA PRGA, CROHERC
3. ANGELA MOJSOVSKA, MAKPETROL


Kumite - U 21 (ženski) +68
1. MATEA - NOAH MEDIĆ, Neretva
2. TARA ROPRET, Karate Federation of Serbia
3. LINDA STASI, ASD CUS TORINO
3. MIRNESA BEKTAŠ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
KATA-SENIORI
Kata - Seniori (S2)
1. BOTOND NAGY, Hungarian Karate Federation
2. RAMI SHAMILOV, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. GABRIELE PETRONI, ASD MASTER RAPID SKF
3. VLADIMIR MIJAČ, Bar


KATA-SENIORKE
Kata - Seniorke (S3)
1. MARYIA FURSAVA, Belarus Karate Federation
2. LAURA STERCK, Hungarian Karate Federation
3. BISERKA RADULOVIC, Buducnost
3. VLATKA KIUK, SLJEME2

206
Kategorije: Karate
Tagovi: Karate, Hrvatski karate savez
Najpopularnije
Najnovije