Autor: mi
Datum objave: 07.11.2019

Pratljačić u finalu Zagreb Grand Prixa, Filipi u petak protiv jordanskog olimpijca

Završen je prvi dan Zagreb Grand Prixa.

Luka Pratljačić u polufinalu superteške kategorije jednoglasnom odlukom svih petorice sudaca pobijedio je Ukrajinca Viacheslava Havrilyuka.

U finalu se bori s Jordancem Samijem Noutom Kayserom.

Toni Filipi izborio je polufinale teške kategorije pobjedom nad Nijemcem Erikom Reisenhauerom (5:0).

Za finale se u petak bori s Husseinom Ishaishom.  Jordanac je četvrtfinalist posljednjeg svjetskog prvenstva u Rusiji i četvrtfinalist Olimpijskih igara u Riju. Ishaish je bio i nositelj jordanske zastave na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara. U osmini finala je pobijedio Rumunja Mihaia Nistora, a u četvrtfinalu ga je zaustavio kasniji olimpijski pobjednik Tony Yoka.

Zvonimir Rebolj poražen je u četvrtfinalu teške kategorije podjeljenom odlukom (3:2) od Rusa Timura Mukhamedzyanova.

U finalu kategorije do 75 kilograma na Zagreb Grand Prixu bore se europski prvak do 22 godine Ukrajinac Oleksei Tokarchuk koji je jednoglasnom odlukom bio bolji od Luke Loze i Jordabac Hisham Eisimreen koji je pobijedio Rusa Denisa Morozova.

Program u boksačkom centru na Zagrebačkom velesajmu u petak počinje u 16 sati.