Morate se logirati ili registrirati da bi ocijenili ovaj članak
0,00

OBRAČUN U RINGU #9 - FOTOGRAFIJE USKORO

Frane Radnić osvojio K1 Max

Još jedan iz serije Obračuna nam se bliži, večeras u Spaladium Areni, dosad najjači turnir u profesionalnim borilačkim sportovima u Hrvatskoj, pratite rezultate uživo na našem portalu...

Završne pripreme se privode kraju, na kratko smo uhvatili glavnog organizatora turnira, Marka Žaju, koji nam kaže da je organizacija upotpunjena u svakom segmentu i spremni su za sve... Žaja se također nada da bi njegovi borci mogli osvojiti turnir i plasirati se u završnicu koja će se održati u Pragu..

Stefan Leko: "Očekujem pobjedu, ne prihvaćam ništa drugo osim pobjede! Ne zamaram se večerašnjom borbom, koncentriran sam na borbu u svibnju protiv Manhoefa, a zatim kvalifikacijski turnir u Las Vegasu!
Kao što sam i prije u intervjuu rekao, iako je Manhoef jak i težak protivnik za njega sam pronašao lijek."

Predsjednik Hrvatskog Kickboxing Saveza, Predrag Znaor: "Činjenica da se Obračun u ringu 9 održava u Spaladium Areni govori sama za sebe. Malo je estradnih umjetnika ili športskih veličina koji bi se usudili pokušat popuniti tu velebnu dvoranu od 12 tisuća mjesta. Zato unaprijed čestitam klubu Pit Bull i njihovom glavnom treneru Marku Žaji na hrabrosti i odvažnosti. Pored svega, to govori o snazi i kvaliteti hrvatskog kickboxinga. Ponosni smo da smo stvorili vrhunske borce koji se kvalitetno mogu suprostaviti najvećim svjetskim imenima. Također, njihov dolazak u Split govori o povjerenju i ugledu koju HKBS ima u svijetu. Uvjeren sam da će i gledatelji biti zadovoljni svime što će se večeras prikazati u Splitu.

REZULTATI UŽIVO

UVODNI BORBE 19:00

K1 Prestige

1.Željana Piteša (Cro) VS. Eva Voraberger (Aut)

Potpuna dominacija Željane Piteše, s uzdignutim rukama nakon 3 runde x 3 minute završava borbu. Jedoglasnom odlukom sudaca pobjeda Željane Piteše. (3:0). Pehar za pobjedu uručuje predsjednik Hrvatskog Kickboxing Saveza, Predrag Znaor.

2.Nives Radić (Cro) VS. Edita Lešnik (Bih)

Već poznata u hrvatskom borilačkom sportu, osvajačica brojih odličja na svjetskoj i europskoj razini, šibenčanka sa splitskom putovnicom Nives Radić od prve minute kreće oštro, Lešnik pomalo rezervirana. Odlukom sudaca jednoglasno pobjedu odnosi Nives Radić. (3:0)

3.Agron Preteni (Cro) VS. Toni Milanović (Cro)

Okršaj svjetskog prvaka i viceprvaka u low kicku. Početak borbe energičan od obojice boraca, nešto izraženije boksačke tehnike. I u nastavku borbe izjednačeno. Iako su i Preteni i Milanović pokazali zavidnu tehniku i hrabrost, pobjedu odnosi Agron Preteni. (3:0)

SVEČANO OTVORENJE PRIREDBE

GLAVNE BORBE 20:00

K1 Prestige

4. Marko Deša (Cro) VS. Dejan Tavčar (Slo)

Bivši stanar Big Brother kuće Deša kreće u borbu sa srcem, iako u nokdaunu u prvoj minuti vraća se i nokautom nakon samo 1 minutu i 49 sekundi odnosi pobjedu.

K1 MAX Super Fight

5. Walid Haddad (Alg/Fra) VS. Barbu (Rom)

Zbog izjednačenosti borbe, suci su odlučili da će se odraditi još jedna extra runda. Nakon odlučujuće runde Haddad diže ruke, suci imaju težak posao jer su borci i u ovoj extra runde bili podjednaki. Jednoglasnom odlukom sudaca pobjednik u ovoj borbi je Mihil Barbu iz Rumunjske.

K1 MAX COLIZZION KVALIFIKACIJE

6.Reserve Fight Luka Tomić (Cro) VS. Marijo Marković (Bih)

Prva runda, početno ispitivanje snaga. Rundu je obilježila dominacija hrvatskog borca Luke Tomića, inače svjetski juniorski prvak u full contactu do 67 kilograma. Jednoglasnom odlukom sudaca nakon 3 runde odlične borbe pobjedio je Luka Tomić iz Pit Bulla.

7.Frane Radnić (Cro) VS. Mirko Vorkapič (Slo)

Frane Radnić izlazi u ring uz zvuke Tomphsonove pjesme "Tamo gdje su moji korjeni". Primjetili smo da je u publici i sam Marko Perković kojemu je pjesma stavila osmjeh na lice.
Frane kreće oštro u borbu na što Mirko odgovara. Svaki Franin udarac publika glasno pozdravlja. Radnić i u drugoj rundu kreće u napad i pogađa Vorkapiča lowkickovima. Srčanu borbu bez predaje publika pozdravlja. Pobjednik u ovoj borbi je u crvenom kutu, domaćin, Frane Radnić. (3:0)

8.Duba Barradas (Por) VS. Tounkara Bakary (Fra/Alg)

Duba Barradas je definitivno ponio titulu najvećeg šarmera na ovogodišnjem Obračunu, čak uz četiri ring djevojke plesao je tijekom svog ulaska u ring. Nakon prve runde borba je izjednačena. Tijekom druge runde Barradas lijevim middle kickom traži jetru Bakaryja.
Zbog izjednačenosti borbe idemo u još jednu dodatnu rundu. Frane neće imati lak posao u finalu, pobjedik u ovoj borbi je Portugalac Duba Barradas. (3:0)

K1 COLLIZION KVALIFIKACIJE

9.Reserve Fight Damir Tovarović (Cro) VS. Rok Štrucl (Slo)

Uz poklike publike Damir Tovarović u drugoj rundi ruši Slovenca Roka Štrucla. Treća runda je započela dobro, ali u jednom trenutku neopreznosti Tovarović prima udarac u bradu što ga šalje na pod a sudac prekida borbu nakon brojanja. Nokautom u 3. rundi pobjedio je Rok Štrucl.

10.Gordan Jukić (Cro) VS. Patrick Berger (Aut)

A sada jedan od najboljih K1 boraca Hrvatske, Gordan Jukić. Kraj druge runde, Jukić dominantniji ali brzo gubi snagu. Treća runda, Jukić hvata zraka i kreće u dvoboj. Berger sada pokušava prednjim direktima otvoriti Jukića i možda jednim krošeom završiti borbu. Kut od Gordana traži veću aktivnost, a publika ga podržava. Nažalost u ovoj borbi splitski pitbull nije otišao u finale. Pobjedio je vidno svježiji Patrick Berger. (1:2)

11.David Dancrade (Fra) VS. James Philips (Ger/Usa)

James Philips je prije dvije godine osvojio ovaj turnir, na ovogodišnjem je također favorit, što je i pokazao u prvim minutama borbe kada je s par udaraca Dancradea poslao na pod. Dancrade traži priliku jakim middle kick udarcima. Uz povike publike Željko, Željko (zbog sličnosti Jamesa Philipsa sa Željkom Kerumom)  pobjedu odnosi James Philips. TKO

SUPER FIGHTS

MMA

12. Stipe Bekavac (Cro) VS. Ivan Dimitrov (Slk)

Još jedan borac iz Big Brother kuće. Stipe Bekavac odmah po početku prve runde dolazi u dominantnu poziciju pokušava završiti borbu gušenjem sa leđa. High kickom u prvoj rundi nakon samo 1 minutu i 24 sekunde Stipe Bekavac šalje Slovaka na spavanje. Nevjerojatan nokaut.

K1 Super Fight

13. Domagoj Ostojić (Cro) VS. Mihaita Golescu (Rom)

Možda najveća flegma među našim borcima, Domagoj Ostojić. Golescu dobro započinje borbu, nakon jednog krošea sudac je primoran brojiti Ostojiću. Ali brzo se Buco vraća i istom mjerom krošeom baca Rumunja na pod. Nakon sudara glavom sudac zaustavlja borbu. Ostojiću je prokrvarila arkada. Nakon tri runde gladijatorske borbe, suci su odlučili, podjeljenom odlukom sudaca pobjedio je Domagoj Buco Ostojić. (2,5:0,5)

MMA

14. Igor Pokrajac (Cro) VS. Martin Bozik (Slk)

Pokrajac nakon početne izmjene udaraca ruši Slovaka na pod, dolazi u ful mount poziciju. Prekid nakon 3 minute i 32 sekunde, pobjednik je Igor Pokrajac. Iako se Slovak čini neozljeđen sudac je prekinuo borbu.

15. Marko Tomasović (Cro) VS. Milan Dašić (Srb/Ita)

Hrvatski olimpijac u boksu, nikad zaboravljeni kickboksač ulazi u ring. A što reći, kad uz vrhunske boksačke tehnike dodate i odlične noge put vodi samo ka pobjedi. Tomasović dominantan tijekom prve rudne. Druga runda, druga minuta i borba je gotova. Nokautom u drugoj rundi Tomasović je pobjednik u ovoj borbi.

17. Stefan Leko (Ger/Cro) VS. Raul Catinas (Rom)

Nakon samo 2 minute i 35 sekundi, nakon najave pobjede Stefan Leko ipak gubi nokautom u prvoj rundi.

18. K1 COLLIZION FINALE

Patrick Berger VS. James Philips

Dugo očekivano finale K1 Colliziona se bliži. U ringu su Berger i Philips, tko će osvojiti titulu i osigurati nastup u Pragu. Nakon odlično odrađenog meča James Philip zasluženo po drugi put ovaja K1 Collizion Croatia. (3:0)

16. K1 MAX COLLIZION FINALE

FRANE RADNIĆ VS. DUBA BARRADAS

U prepoznatljivom stilu uz ples Duba Barradas ide prema ringu. "Tamo gdje su moji korjeni" i Frane Radnić. Ajmo Frane, viču iz publike.. Zadnja borba večeri, finale, hoće li Frane otići u Prag i osigurati kartu za Japan?..

Borba započinje, Radnić ide prema naprijed, ispucava direkte, veže serije, završava low kickovima. Ante Matas i Marko Žaja ga bodre iz kuta, a publika se probudila. Koncentriraj se Frane, viče mu Matas.

Pred kraj prve rudne Radnić dobiva jedno koljeno u bradu što ga je malo poljuljalo ali se vraća u borbu, gong. Druga runda prolazi uz izmjene udaraca obojice boraca, lagana dominacija Radnića. Nokdaun u trećoj rundi koji je Frane zaradio šalje ga u još jednu, extra rundu nakon kojega će suci odlučiti o pobjedniku.

Extra runda nam donosi više nego uzbuljivu završnicu, obojica boraca ostavljaju srce u ringu, tko će pobjediti, splitska publika bodri Franu. Zna se pobjednik. FRANE RADNIĆ.