Komentari:
0,00

MATIĆ I BEKIĆ ZLATNE NA EUROPSKOM KUPU U SARAJEVU

European TOP Senior cup Sarajevo 2012

Proteklog vikenda 31. ožujka i 01. travnja u Sarajevu je održan Europski TOP judo kup za seniore i seniorke.

>>REZULTATI

Ukupno 279 natjecatelja, od toga 179 u muškoj i 99 u ženskoj konkurenciji iz 21 zemlje iskoristilo je nastup u Sarajevu kao posljednju provjeru forme prije predstojećeg Europskog prvenstva. Osvojivši dva zlatna i četiri brončana odličja reprezentacija Hrvatske zauzela je ekipno treće mjesto. Nastupivši s trideset i dvoje natjecatelja Hrvatska se u ekipnom poretku Europskog kupa u Sarajevu uvrstila odmah uz bok judaških velesila Rusije i Velike Britanije.

Prvo hrvatsko zlatno odličje zasjalo je oko vrata Barbare Matić, mlade judašice JK Pujanke. Osvojivši prvo mjesto 17–godišnja Splićanka postala je najmlađa osvajačica Europskog seniorskog kupa u Sarajevu. Nastupivši u kategoriji do 70kg. pod vodstvom svog trenera Vladimira Preradovića, Barbara u prvoj borbi pobjeđuje Mossong (LUX), dok u četvrtfinalu slavi protiv Slovenke Gačnik. Pobjedom u polufinalu protiv Njemice Elisabeth Greve naša predstavnica osigurava prvo hrvatsko odličje na ovogodišnjem Europskom kupu u Sarajevu. Na konačnom putu do najsjajnijeg odličja Barbara u finalnom dvoboju sigurnim nastupom uvjerljivo pobjeđuje Ruskinju Denisenkovu. Nakon prošlogodišnje bronce i srebra s Europskih kupova u Istanbulu i Beogradu, aktualna Europska brončana juniorka penje se na najviše mjesto seniorskog pobjedničkog postolja. U istoj kategoriji prošlogodišnja osvajačica Kristina Marijanović (JK Lika Zagreb) morala se zadovoljiti brončanim odličjem. Na putu do trećeg mjesta aktualna seniorska prvakinja Hrvatske ostvarila je tri pobjede i jedan poraz.

Uz prošlogodišnje rezultate osvojivši novih 70 bodova Barbara Matić izbija na prvo mjesto Europske seniorske ranking liste. Novim odličnim rezultatom mlada Splićanka iako još uvijek juniorka pokazuje da se može ravnopravno natjecati i u seniorskoj konkurenciji. U nešto težoj kategoriji seniorki do 78kg. treća mjesta podijelile su dvije hrvatske predstavnice; Ivana Maranić (JK Panda Zagreb) i Brigita Matić (JK Pujanke Split). Upisavši dvije pobjede i jedan poraz obje hrvatske predstavnice osvajaju brončano odličje Europskog kupa u Sarajevu. Za stariju Ivanu Maranić ovo je peto odličje Europskih seniorskih kupova, dok se 16-godišnja Brigita Matić iako još uvijek kadetkinja prvi puta penje na seniorsko pobjedničko postolje.

Drugo zlatno odličje u redovima hrvatske reprezentacije osvojila je Andrea Bekić. Nastupivši drugog dana natjecanja Europskog kupa u Sarajevu, 20-godišnja članica JK Zagreb slavila je u kategoriji do 57kg. Uz trenera Hrvoja Petranovića hrvatska predstavnica do finala redom pobjeđuje; Lejlu Sejdinović (BIH), Ekaterinu Elizarovu (RUS) i Iuliu Kirillovu (RUS). U finalnoj borbi Bekić slavi protiv Connie Ramsay iz Velike Britanije. Prošlogodišnjim odličjima s Europskih kupova iz Orenburga, Istanbula, Beograda i Malage, Andrea pridružuje najsjajnije odličje ovogodišnjeg Europskog kupa u Sarajevu. Nakon niza pobjedničkih postolja, naša aktualna seniorska prvakinja Hrvatske učvršćuje svoju vodeću poziciju Europske ranking liste u konkurenciji seniorki do 57kg.

U kategoriji seniorki do 63kg. najbolji rezultat postigla je Marijana Mišković, članica JK Student iz Splita. Nakon dvije pobjede nad Šveđankom Hermansson i Belgijankom Billiet, Hrvatska Olimpijka u teškom četvrtfinalnom dvoboju gubi od Tine Trstenjak iz Slovenije. Nanizavši još tri uzastopne pobjede u popravnim borbama 29–godišnja Splićanka osvaja brončano odličje.

Osim odličnih rezultata u ženskoj konkurenciji, hrvatski predstavnici zabilježili su vrijedne plasmane i u konkurenciji seniora. Osvojivši peto mjesto na domak pobjedničkom postolju ostali su; Bernard Azinović (JK Zagreb), Ivan Tavra (JK Student Split) i Ivan Čović (JK Maksimir Zagreb). Nanizavši čak tri pobjede do polufinala 19–godišnji Zagrepčanin Bernard Azinović u poluzavršnici gubi dvoboj od kasnijeg prvaka Nikole Gusića iz Crne Gore. Na žalost još jedan poraz usljedio je i u odlučujućoj borbi za treće mjesto. Ivan Tavra nakon poraza u prvom kolu od kasnijeg prvaka Rusa Magomedova u repasažu kategorije do 90kg. bilježi tri pobjede i jedan poraz. U najtežoj kategoriji seniora preko 100kg. Ivan Čović nakon pobjede u četvrtfinalu gubi u poluzavršnici dvoboj od kasnijeg osvajača zlata Marka Radulovića (MNE). Ipak u posljednjoj borbi za treće mjesto Rus Mikhaylin bio je nepremostiva prepreka za 19–godišnjeg Zagrepčanina.