Komentari:
5,00

JURICA KATIĆ I TENA ŠIKIĆ SA SREBROM IZ GRČKE

EJU Junior cup Moudania 2012

U nedjelju, 08. travnja 2012.g. drugog dana Europskog juniorskog judo kupa u Grčkoj hrvatska reprezentacija osvojila je dva srebrna odličja.

>>REZULTATI

Na korak do najvišeg mjesta pobjedničkog postolja došli su u konkurenciji juniora do 100kg. Jurica Katić (JK Panda Zagreb), te još jedna Zagrepčanka članica JK Lika Tena Šikić u kategoriji do 57kg.

Jurica Katić na putu do srebrnog odličja i najboljeg rezultata od hrvatskih muških predstavnika u Grčkoj postiže tri pobjede i jedan poraz. U prvom kolu aktualni juniorski prvak države pobjeđuje domaćeg predstavnika Kelisiana. Svladavši zatim i Gruzijca Nemsitsveridzea, 19-godišnji Zagrepčanin u polufinalu izbacuje Talijana Francesca Scarsou. Na žalost u samoj žavršnici finalnog susreta gubi dvoboj od Gurama Tushishvilija iz Gruzije. Osvajanjem drugog mjesta Europskog kupa u Grčkoj Jurica je zaslužio novih 30 bodova, te učvrstio svoje mjesto među prva tri natjecatelja Europske ranking liste juniora do 100kg.

Drugo srebrno odlicje u nedjelju osvojila je Tena Šikic (JK Lika). Nastupivši u najbrojnijoj zenskoj kategoriji do 57kg. aktualna juniorska prvakinja Hrvatske ostvarila je tri pobjede i jedan poraz. Na putu do finala 17–godišnja Zagrepcanka redom pobjeduje; Mariu Katsiampa (GRE), Busru Ozdek (TUR), te u polufinalu Tanju Bozovic iz Crne Gore. Na kraju finalnog dvoboja zahvaljujuci sudackoj odluci (hantai) zaustavlja je neugodna Turkinja Kabak Ummuhan. Osvojivši u Grckoj svoje prvo juniorsko odlicje s Europskih kupova Tena je svakako pokazala dobru formu na pocetku sezone u kojoj nas u rujnu ocekuje domacinstvo Europskog prvenstva u Porecu.

Beata Guszak i Zlatko Kumrić na domak postolju

U konkurenciji juniorki do 52kg. osvojivši peto mjesto Beata Guszak ostala je na domak pobjedničkom postolju. Nakon početnog poraza od Turkinje Hasret Cin, 16-godišnja članica JK Lika iz Zagreba vraća se pobjedama u repasažu protiv Grkinje Gavrilidou i Britanke Lewis. Na žalost u posljednjoj borbi za brončano odličje kobna je bila Selin Gul, druga predstavnica iz Turske.

Osvojivši peto mjesto Zlatko Kumrić (JK Student) postigao je najbolji plasman od hrvatskih predstavnika u kategoriji juniora do 90kg. 18-godišnji Splićanin do polufinala upisuje tri pobjede protiv; Angelidisa (GRE), Buluta (TUR) i Setieli (GEO). Nakon poraza u poluzavršnici protiv Talijana Frustacija, na žalost gubi i dvoboj za treće mjesto od predstavnika Srbije. U istoj kategoriji Domagoj Radić (JK Dubrovnik) i Ivan Grubić (JK Solin) ostvaruju jednu pobjedu i jedan poraz što je bilo dovoljno tek za deveto mjesto. Dok je u nešto težoj kategoriji juniora do 100kg. osvojivši sedmo mjesto prve bodove u Grčkoj upisao i Matej Grubiša, član JK Istarski borac iz Pule.

Osvojivši 1 zlatno (Brigita Matić), 3 srebrna (Jurica Katić, Tena Šikić i Ivana Šutalo) i 3 brončana odličja (Ana Kokeza, Maja Blagojević i Monika Šarić) Hrvatska reprezentacija uvrstila se među prvih pet ekipa Europskog juniorskog kupa u Grčkoj. Dok su najuspješniji bili predstavnicu Turske, koji su sakupili ukupno trinaest odličja.