Morate se logirati ili registrirati da bi ocijenili ovaj članak
0,00

JUDO SE VRATIO IZVORU

World Team Championships

U nedjelju 05.10.2008. Budokan, Tokyo (JPN) bio je domaćin Svjetskog ekipnog judo prvenstva koji je time „judo vratio izvoru“.

U muškoj i ženskoj konkurenciji nastupilo je osam reprezentacija, kod muškaraca: Japan, Brazil, Gruzija, Koreja, Novi Zeland, Uzbekistan, Rusija i Alžir, a kod žena: Kina, Kuba, Korea, Francuska, Njemačka, Japan, Alžir i Australija. Novčane nagrade za najbolje ekipe: 50,000 USD za prvake, 20,000 USD za drugoplasirane i 15,000 USD za trećeplasirane, učinile su još više zanimljivim inače vrlo atraktivne ekipne judo mečeve.

U ženskoj konkurenciji, protutnjavši kroz natjecanje, Japanke su uhvatile Svjetsku judo titulu prvakinja. U prvom kolu uništile su reprezentaciju Njemačke rezultatom 5:0, a u polufinalu lako preskočile Alžirke rezultatom 6:0, osiguravši mjesto u finalu. Konačnu pobjedu ostvarile su na dominantan način protiv reprezentacije Francuske pobjedom od 5:1.

Dok su japanke slavile njihove reprezentativne kolege zadovljile su se tek petim mjesto. U muškoj konkurenciji titulu ekipnog prvaka i laskavu novčanu nagradu od 50,000 USD preuzeli su reprezentativci Gruzije. Na putu do finala svladali su reprezentacije Koreje i Brazila, dok su u odlučujućoj finalnoj borbi za naslov prvaka svladali reprezentaciju Uzbekistana.