Autor: HKS
Datum objave: 13.01.2019


Ivan Kvesić najbolji na Grand Prixu Croatia

U Samoboru se od 11. do 13. siječnja održava 28. po redu tradicionalni međunarodni karate turnir GRAND PRIX CROATIA.

Turnir se održava pod pokroviteljstvom Zajednice sportskih udruga i saveza zagrebačke županije i Turističke zajednice grada Samobora. 

 

Tehnički organizator je Karate klub Samobor dok je suorganizator Grad Samobor i Hrvatski karate savez.


U petak 11. siječnja, prvog dana turnira na tatamijima samoborske sportske dvorane nastupili su kadetkinje i kadeti, dok su u udarnom danu u subotu 12. siječnja nastupili juniorke, juniori, mlađe seniorke i mlađi seniori , seniori open u borbama te seniorke i seniori u katama pojedinačno.


Organizator turnira je u potpunosti uspio nadvaladati poteškoće uzrokovane premalom dvoranom, te je najboljim karatistima ove regije i šire osigurao vrlo kvalitetne uvjete za što kvalitetniju provjeru forme pred Europsko prvenstvo koje će održati u danskom Aalborgu od 8. do 10. veljače 2019. 


Seniorima je natjecanje poslužilo kao dobar uvod u glavnu natjecateljsku sezonu te podizanje forme pred prvenstvo Europe koje se održava krajem ožujka u Madridu.
Vrlo je oštra konkurencija bila kod seniora koji su se nadmetali za atraktivne novčane nagrade.


U ovoj konkurenciji je nastupilo 48 vrhunskih natjecatelja među kojima je bilo niz aktualnih i bivših medaljaša s najviših svjetskih i europskih smotri.


Na “vrućem” samoborskom tatamiju bilo je mnoštvo odličnih i atraktivnih mečeva koji su podigli atmosferu na prepunim tribinama samoborske gradske sportske dvorane.

Ovog puta u finalu su se našla čak dva Hrvata , braća Ivan i Anđelo Kvesić, predstavnik BiH Anes Čongo, te Makedonac Petar Zaborski.


Jedan od favorita turnira , viceprvak svijeta Sayad Ganjzadeh priredio je negativno iznenađenje turnira te je ispao već u prvom kolu od prosječnog predstavnika Italije.
Najuspješniji na Grand Prixu bio je aktualni svjetski prvak Ivan Kvesić, koji je uspio svladati sve svoje suparnike u finalnom dijelu te apsolutno zasluženo ponio naslov pobjednika i vrijednu nagradu organizatora od 2000 EUR-a. 


Odličan je bio i Anđelo Kvesić koji je osvojio drugo mjesto te je nagrađen s 500 EUR-a i nagradom sponzora Funda apartmani (sedmodnevno ljetovanje na Šolti). 


Makedonski reprezentativac Petar Zaborski je osvojio treće mjesto i nagradu od 500 EUR-a, a četvrto mjesto i 250 EUR je pripalo mladom BiH reprezentativcu Anesu Čongi.



Nedjeljni dan je rezerviran za nastup “kataša” u konkurenciji kadeta, juniora, mlađih seniora i sportaša s sposebnim potrebama te u katama i borbama za mlađe uzrasne kategorije.


Na natjecanju u Samoboru u tri dana će nastupiti 1618 natjecateljki i natjecatelja iz 24 države.


REZULTATI PRVOG I DRUGOG DANA

KUMITE-KADETI

Kumite - Kadeti -52
1. BOJAN KOSTOV, OLIMPIK
2. NIKITA LIASHENKO, sc NORVEN
3. IVAN PETKOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. MIHAJLO MARKOVIC, Karate Federation of Serbia

Kumite - Kadeti -57
1. HUSEYN MAMMADLI, Azerbaijan National Karate Federation
2. JACOPO BOTOSSO, ASD IPPON 2
3. KRISTIJAN TOPLIČANEC, GLOBUS Čakovec
3. FRAN VUKOMANOVIĆ, IPON ZAGREB


Kumite - Kadeti -63
1. MIHAJLO VASILIC, Karate Federation of Serbia
2. DENNIS LUCCHESI, Asd karate team 1999
3. ANDREY TODOROV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. MILÁN FARKAS, Koroibosz

Kumite - Kadeti -70
1. DINO ŠIMUNEC, SAMOBOR
2. MATEJ GORIŠEK, Shotokan Grosuplje
3. LEO LAZAR, TAD RIJEKA
3. MICHELE GIRARDI, Academy Ponte di Piave asd


Kumite - Kadeti +70
1. NIKOLA MASLAK, Karate Federation of Serbia
2. NORBERT BARTOS, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. VIKTOR FAGNJEN, Delta
3. STEFAN STOJANOVIC, MAKPETROL

KUMITE-KADETKINJE

Kumite - Kadetkinje -47
1. JERCA REPIČ, Karate zveza Slovenije
2. EMA SGARDELLI, ZAMET
3. FIDAN DADASHOVA, Azerbaijan National Karate Federation
3. EMINA SIPOVIĆ, IPPON

Kumite - Kadetkinje -54
1. ELINA SIELIEMIENIEVA, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
2. ADELA VLASÁKOVÁ, Slovak National Team
3. LAURA LISAC, Delta
3. EMA ŠTIVIĆ, SPORTSLIFE


Kumite - Kadetkinje +54
1. ELIZABETA MOLNAR, Karate zveza Slovenije
2. EMA JURIČIĆ, ĐURĐEVAC
3. ADRIANA ROSS, Kastav
3. NIKOLINA GOLOMBOŠ, Tigar Sisak

KUMITE-JUNIORI

Kumite - Juniori -55
1. ANDREJ TVRDOŇ, Slovak National Team
2. IVAN PETKOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. NIKITA FILIPOV, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. MARKO MIHAJLOVIĆ, Karate Federation of Serbia

Kumite - Juniori -61

1. ALFIO QUACECI, Asd karate team 1999
2. STOLE SMILKOVSKI, OLIMPIK
3. MARTIN ZLATEV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. DRAGAN TAMBUR, Slavija Istocno Sarajevo


Kumite - Juniori -68
1. BOJAN BOSKOVIC, Omladinac
2. TOMAŽ HUDALES, DRUŠTVO ZA KARATE CELJE
3. DAVID MAROŠI, Slovak National Team
3. TURAL YAGUBOV, Azerbaijan National Karate Federation

Kumite - Juniori -76
1. ANDRII ZAPLITNYI, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
2. LEON TOMLJANOVIĆ, TUŠKANAC
3. FIORE MATTEO, ASD PIELLE
3. HLEB SACHKOUSKI, EDELVEIS


Kumite - Juniori +76
1. MIHAJLO ARSOVIC, Karate Federation of Serbia
2. TOMÁŠ KÓSA, Slovak National Team
3. ENDRIT SHAQIRI, Kosovo Karate Federation
3. GLIGOR PETKOV, MAKPETROL

KUMITE-JUNIORKE
Kumite - Juniorke -48
1. FABBRI GIORGIA, ASD TALARICO KARATE TEAM
2. ELENA KEČKEŠ, GLOBUS Čakovec
3. MADINA SADIGOVA, Azerbaijan National Karate Federation
3. LARA WEISMANN, Bregana

Kumite - Juniorke -53
1. ELINA SIELIEMIENIEVA, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
2. ALEKSANDRA ILANKOVIC, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. YULIIA PALASHEVSKA, TIGRENOK
3. BOGLARKA BIHARY, UTE


Kumite - Juniorke -59
1. LAURA POTISK, Karate zveza Slovenije
2. EMA NADAREVIĆ, REGENERACIJA
3. LAURA PALINKÁŠOVÁ, Slovak National Team
3. FEDERICA CAVALLARO, ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO
Kumite - Juniorke +59
1. NUŠA ŽERJAV, Karate zveza Slovenije
2. STEFANI KREŠIĆ, KK DO - Tuzla
3. ZSÓFIA BENKŐ, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. ANJA LOLIĆ, ENERGIJA


KUMITE-U 21 (MUŠKI)
Kumite - U 21 (muški) -60
1. ANDRAS KISS, UTE
2. IDRIZ ABDURAHIM, MAKPETROL
3. MILOS RADOJEVIC, Karate Federation of Serbia
3. MUSEIB MAMMADOV, Azerbaijan National Karate Federation

Kumite - U 21 (muški) -67
1. LUKA KONDIĆ, BUSHIDO
2. ROBERTO ACKOVSKI, METALURG
3. VASIL RIVOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. VALENTYN NAIDA, UKRAINIAN KARATE FEDERATION


Kumite - U 21 (muški) -75
1. DJORDJE SALAPURA, Karate Federation of Serbia
2. LUKA DOLČIĆ, BUSHIDO
3. DAVID PODSKLAN, Slovak National Team
3. ANDRII ZAPLITNYI, UKRAINIAN KARATE FEDERATION

Kumite - U 21 (muški) -84
1. PETAR SPASENOVSKI, MAKPETROL
2. ADI GYURIK, Slovak National Team
3. VLADIMIR BREZANCIC, Karate Federation of Serbia
3. EMIL GULAHMEDOV, Azerbaijan National Karate Federation


Kumite - U 21 (muški) +84
1. ALDIN MAHMUTOVIĆ, JION PEB BIHAĆ
2. MURAD HAJIZADE, Azerbaijan National Karate Federation
3. BRUNO KATAVIĆ, KK KTC KRIŽEVCI
3. ATTILA JOBA, Slovak National Team


KUMITE-U 21 (ŽENSKI)
Kumite - U 21 (ženski) -50
1. URŠA HABERL, Karate zveza Slovenije
2. JULIA PALASHEVSKA, TIGRENOK
3. INES GRDENIĆ, VELIKA GORICA
3. KÁRMEN KLEMENT, Vasas SC

Kumite - U 21 (ženski) -55
1. IVET GORANOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
2. IRINA SHARYKHINA, KOFUKAN BELARUS
3. ZSÓFIA BARANYI, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. ANĐELA SOLDO, Neretva


Kumite - U 21 (ženski) -61
1. SARAH HRNKOVÁ, Slovak National Team
2. EVGENIA NAVICHENKA, KOFUKAN BELARUS
3. FEDERICA CAVALLARO, ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO
3. LAURA FUČIK, Delta

Kumite - U 21 (ženski) -68
1. SADEA BEĆIROVIĆ, SUSEDGRAD
2. ANASTASIA CAPRITTI, a.s.d. sport center messina
3. KUPCHUK MARYNA, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. ANGELA MOJSOVSKA, MAKPETROL


Kumite - U 21 (ženski) +68
1. LUCIJA LESJAK, Međimurje
2. MATEA - NOAH MEDIĆ, Neretva
3. TARA ROPRET, Karate Federation of Serbia
3. ANASTASIIA PEREUDA, TIGRENOK


Kata - Seniorke (S3)
1. MARYIA FURSAVA, Belarus Karate Federation
2. PULIKSENIJA JOVANOVSKA, Funakoshi Gichin
3. ZSÓFIA KISS, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. DOROTA BALCIAROVÁ, Slovak National Team


KATA-SENIORI
Kata - Seniori (S2)
1. ROMAN HEYDAROV, Azerbaijan National Karate Federation
2. ALEKSANDAR NEDELKOVSKI, METALURG
3. TOMISLAV STOLAR, IPON ZAGREB
3. BOTOND NAGY, Hungarian Karate Federation


146
Kategorije: Karate
Tagovi: Hrvatski karate savez
Najpopularnije
Najnovije