Autor: HKS
Datum objave: 06.05.2016


Hrvatice u finalu Europskog karate prvenstva

Hrvatska ženska reprezentacija u borbama drugu godinu zaredom u ekipnom finalu Europskog prvenstva.

U polufinalnom dvoboju protiv domaćina Francuske  u Montpellieru naše su djevojke briljirale i slavile s 2-0. 


Ana Lenard svladala je Luciju Recchiu 3-0, a u drugoj borbi Ivona Tubić pobijedila je Nadege Ait-Ibrahim koja je u drugoj polovici borbe  dobila četvrtu opomenu-kaznu, što je značilo i diskvalifikaciju pa se taj dvoboj računa kao pobjeda Tubić 8-0. 


Prije toga hrvatska selekcija u sastavu Azra Saleš, Tubić, Lenard i Ana-Marija Bujas Čelan pobijedila je BiH u 1. kolu tek u tzv. dvoboju kapetana 2-1, a u nastavku eliminirale su Švedsku 2-1 i Švicarsku 2-0. 

U četvrtfinalu pobjede Hrvatskoj donijele su Saleš i Lenard.


Sutra navečer Hrvatska se u meču za zlato bori protiv Azerbajdžana, koji je u drugom polufinalu slavio protiv Turske 2-1. 

Muška reprezentacija u borbama (Barac, Ivan i Andjelo Kvesić, Lučin, Martinac, Mrvičić, Šurbek) na bodove je 13-8 svladala svjetske viceprvake Nijemce, nakon što je u pobjedama omjer bio 1-1. U nastavku naši su izgubili od Francuske 3-0. Pošto su se domaćini plasirali u finale, hrvatska vrsta dobila je dodatnu prigodu u repasažu. Ivan Martinac ostvario je pobjedu 3-0, ali izgubili su Anđelo Kvesić i Filip Barac te je Srbija na kraju s 2-1 izborila susret za brončanu medalju. 

Za odličje istog sjaja borit će se kataši u ekipnom nadmetanju. Ivan Ermenc, Damjan Padovan i Tomislav Stolar u 1. kolu bili su slobodni, u četvrtfinalu nadvisili Poljsku 4-1, a u polufinalu očekivano posrnuli od svjetskih prvaka, reprezentacije Španjolske 5-0. U nedjeljnom dvoboju za broncu sastaju se s Rusijom. 
Djevojke (Vlatka Kiuk, Mihaela Petrović, Nika Jukić) u osmini finala ispale su od Bjelorusije 4-1.

Sutra slijedi ekipno finale ženske reprezentacije u borbama protiv Azerbajdžana, a u borbi za broncu u pojedinačnim nastupima su i Lenard (-61 kg), Tubić (-68 kg) i Maša Martinović (+68 kg).



SENIORI POJEDINAČNO:


-60kg Boran Berak (Tad Rijeka – Rijeka)
1.kolo: David Tkebuchava (GEO) 0:5


-67kg Dino Povrženić (Karlovac 1969 – Karlovac)
1.kolo: slobodan
2.kolo: Vladimir Jović (MNE) 8:0
3.kolo: Manuel Ruiz Rasero (ESP) 1:3


-75kg Enes Garibović (Varaždin – Varaždin)
1.kolo: slobodan
2.kolo: Jonas Pallesen (DEN) 0:2


-84kg Zvonimir Živković (Tad Rijeka – Rijeka)
1.kolo: Meris Muhović (BIH) 0:5
repesaž1: Aykhan Mamayev (AZE) 3:2
repesaž2: Valerii Chobotar (UKR) 0:2


+84kg Anđelo Kvesić (Hercegovina ZG - Zagreb)
1.kolo: Sebastjan Budihna (SLO) 1:1
2.kolo: Robert Manea (ROU) 2:0
3.kolo: Enes Erkan (TUR) 0:0


kate Tomislav Stolar (Ipon - Zagreb)
1.kolo: slobodan
2.kolo: Kirilis Membo (LAT) 4:1
3.kolo: Bartosz Maczka (POL) 5:0
4.kolo: Ilja Smorguner (GER) 1:4


SENIORI BORBE EKIPNO:
Anđelo Kvesić (Hercegovina ZG - Zagreb)
Alan Šurbek (Tuškanac - Zagreb)
Goran Lučin (Sokol - Split)
Ivan Kvesić (Hercegovina ZG - Zagreb)
Ante Mrvičić (Hrvatski Dragovoljac - Zagreb)
Ivan Martinac (Hercegovina ZG - Zagreb)
Filip Barac (Zamet – Rijeka)
1.kolo: Njemačka 1:1
2.kolo: Francuska 0:3
repesaž: Srbija 1:2 poredak 7.mjesto


SENIORI KATE EKIPNO:
Tomislav Stolar (Princ - Zagreb)
Ivan Ermenc (Princ - Zagreb)
Damjan Padovan (Princ - Zagreb)
1.kolo: slobodni
2.kolo: Poljska 4:1
3.kolo: Španjolska 0:5
repesaž: Rusija ?


SENIORKE POJEDINAČNO:

-50kg Monika Berulec (Hrvatski Dragovoljac - Zagreb)
1.kolo: slobodna
2.kolo: Rocio Estepa Sanchez (ESP) 0:5


-55kg Jelena Kovačević (No Kachi - Rijeka)
1.kolo: Jana Bitsch (GER) 4:2
2.kolo: Emilie Thouy (FRA) 0:1


-61kg Ana Lenard (Samobor - Samobor) 
1.kolo: slobodna
2.kolo: Marija Sušac (BIH) 2:1
3.kolo: Stephanie Kaup (AUT) 1:0
4.kolo: Merve Coban (TUR) 2:3
repesaž: Ingrida Suchankova (SVK) ?


-68kg Ivona Tubić (Opatija - Opatija)
1.kolo: Alizee Agier (FRA) 3:0
2.kolo: Vassiliki Panetsidou (GRE) 2:1
3.kolo: Elena Quirici (SUI) 1:4
repesaž1: Lina Pusnik (SLO) 2:0
repesaž2: Sherilyn Wold (NED) ?


+68kg Maša Martinović (Hercegovina ZG - Zagreb)
1.kolo: slobodna
2.kolo: Greta Vitelli (ITA) 3:0
3.kolo: Tania Vanesca Nortan (NED) 4:0
4.kolo: Ane Laure Florentin (FRA) 1:2
repesaž: Eleni Chatziliadou (GRE) ?

Kate Vlatka Kiuk (Sljeme – Zagreb)
1.kolo: Melinda Mark (SUI) 1:4


SENIORKE BORBE EKIPNO:
Azra Saleš (Opatija - Opatija)
Ana-Marija Bujas Čelan (Student - Zagreb)
Ana Lenard (Samobor - Samobor)
Ivona Tubić (Opatija - Opatija)
1.kolo: Bosna i Hercegovina 2:0
2.kolo: Švedska 2:1
3.kolo: Švicarska 2:0
4.kolo: Francuska 2:0
Finale: Azerbejdžan ?


SENIORKE KATE EKIPNO:
Vlatka Kiuk (Sljeme – Zagreb)
Mihaela Petrović (Sljeme – Zagreb)
Nika Jukić (Sljeme – Zagreb)
1.kolo: Bjelorusija 1:4




449
Kategorije: Karate
Tagovi: Hrvatski karate savez
Foto
Video
Najpopularnije
Najnovije