Autor: dh
Datum objave: 12.11.2020
Komentari:

Hearn potvrdio: Canelo Alvarez bi u prosincu mogao boksati protiv Calluma Smitha

Saul Canelo Alvarez raskinuo je suradnju s Oscarom De La Hoyom. Meksički profesionalni boksač (53-1-2, 36 KO)  trebao bi se boriti protiv WBA prvaka u supersrednjoj kategoriji Calluma Smitha (27-0, 19 KO).

- U tijeku su pregovori i bila bi čast kada bi postigli dogovor za sjajan meč između Canela Alvareza i Calluma Smitha - izjavio je promotor Eddie Hearn.

Alvarez trenutačno nema drugog promotora, a partner za ovu borbu mu je Eddie Hearn i Matchroom.

Canelo je naslov u kategoriji do 76,2 kg osvojio u prosincu 2018. kada je nokautom pobijedio Rockyja Fieldinga.

Borba bi se trebala održati na AT&T stadionu u Teksasu na kojem igra NFL momčad Dallas Cowboys, a datum bi se trebao naknadno dogovoriti, u igri su 18. ili 19. prosinca.

Canelo je posljednju borbu imao u studenom 2019. kada je nokautom pobijedio Sergeja Kovaleva i osvojio WBO naslov u poluteškoj kategoriji.

Smith je do svog naslov stigao 2018. pobjedom protiv Georgea Grovesa u finalu WBSS turnira, a obranio ga je dvaput protiv Hassana N’dama i Johna Rydera.

Borba između Canela Alvareza i Calluma Smitha mogla bi voditi u borbu prema upražnjenom WBC-ovu naslov u supersrednjoj kategoriji.