Autor: mi
Datum objave: 02.01.2020

Dvostruki Bellatorov prvak Ryan Bader izazvao RIZIN-ovog prvaka

Bellatorov prvak u dvije težinske kategorije uputio je izazov RIZIN-ovom prvaku u kategoriji do 93 kilograma.

Ryan Bader (27-5-1NC) želi braniti naslov Bellatorovog prvaka u poluteškoj kategoriji protiv Jirija Prochazke (26-3-1).

Čeh je prije par dana prvi put obranio RIZIN-ov pojas nokautiravši u prvoj rundi bivšeg UFC-ovog borca CB Dollawaya, koji je Baderov timski kolega.

“Čestitike. Nismo mogli to dogovoriti za RIZIN, učinimo to u Bellatorovom kavezu za naslov u poluteškoj kategoriji” objavio je ‘Darth’ Bader preko Twittera.

36-godišnji Amerikanac Bellatorov naslov u poluteškoj kategoriji osvojio je svladavši podijeljenom odlukom sudaca Phila Davisa  u lipnju 2017. Obranio ga je jednom nokautiravši Lintona Vassela.

Pojas prvaka u teškoj kategoriji osvojio je pobjedom na Grand Prixu. U finalu u siječnju prošle godine za 35 sekundi je nokautirao Fedora Emelianenka.

Prochazka je RIZIN-ov naslov osvojio nokautom protiv King Moa u revanšu u travnju prošle godine. RIZIN je planirao njegovu borbu s Mirkom Filipovićem jer je Čeh pobjeđivao bivše i aktualne članove njegovog tima Darka Stošića i Satoshija Ishiija, ali do te borbe nije došlo.