Autor: dh
Datum objave: 22.11.2020

Deiveson Figueiredo i Valentina Ševčenko obranili naslove

Brazilac Deiveson Figueiredo obranio je naslov UFC-ova prvaka u muha kategoriji nakon što je giljotinom ugušio Alexa Pereza nakon manje od dvije minute borbe na UFC 255 priredbi u Las Vegasu.

Pojas prvakinje u muha kategoriji također je obranila i Valentina Ševčenko nakon što je jednoglasnom sudačkom odlukom bila bolja protiv Jennifer Maije. Bila je to Valentinina treća obrana naslova prvakinje i najteža dosad.

Brazilac Figueiredo (20-1) je za manje od dvije minute prisilio Pereza (24-6) na predaju.

Perez je krenuo rušiti Figueireda i neko se vrijeme dobro branio. A onda je iskoristio situaciju.

Brazilac je glavu izazivača uhvatio u giljotinu i krenuo stiskati. Perez se pokušao izvući, ali nije išlo te dao signal predaje borbu.

Figueiredo je tako stigao do 20. pobjede u karijeri i prve obrane naslova.

Valentina Ševčenko obranila je naslov protiv Jennifer Maije, ali za to je trebala pet rundi.

Jennifer nije dobro ušla u meč te je izgubila prvu rundu, a onda je bila bolja u drugoj te sjajno otvorila treću rundu.

Valentina je brzo shvatila da bi se meč u jednom trenutku mogao prelomiti, te je krenula mnogo agresivnije i na kraju stigla do svoje 20. pobjede u karijeri.

Bila je to njezina deveta pobjeda u UFC-u u kojem ima samo dva poraza oba od Amande Nunes.

Tim Means je u velter kategoriji pobijedio Mikea Perryja nakon jednoglasne sudačke odluke, a i Katlyn Chookagian je bila bolja od Cynthije Calvillo.

I njihov je meč otišao do kraja, te je i Katlyn slavila nakon jednoglasne sudačke odluke.

Škot Paul Craig tehničkim je nokautom u uzvratnom meču pobijedio UFC-ovu legendu Mauricia Ruu. Njihov lanjski okršaj završio je neodlučeno.