Autor: mi
Datum objave: 15.01.2017


Anđelo Kvesić preko svjetskog prvaka do pobjede na Grand Prixu Croatia

Anđelo Kvesić pobjednik je 26. Grand Prixa Croatia u otvorenoj kategoriji.

Osvajač bronce s prošlog svjetskog prvenstva do prvog mjesta u Samoboru stigao  preko aktualnog svjetskog prvaka u teškoj kategoriji i branitelja naslova pobjednika Grand Prixa Croatia Sajeda Ganjzadeha. Kvesić je Iranca u polufinalu svladao rezultatom 4:3, nakon što je prvo poveo 4:0.

U finalu je slavio protiv sunarodnjaka Ante Mrvičića. Borba je završila rezultatom 1:1, a prema novim pravilima ako borba završi neodlučeno, pobjednik je onaj koji  prvi osvoji bod.

Ivan Ermenc osvojio je srebro u katama, a u ženskoj konkurencije brončano odličje osvojile su Matea Cikoja i Vlatka Kiuk.

U Samoboru nastupa 2108 natjecatelja iz 28 zemalja.



REZULTATI PRVOG I DRUGOG DANA

KADETI

Kumite - Kadeti -52
1. TALE YAGUBOV, Azerbaijan National Karate Federation
2. LUKAS VOUNASIS, STIJENA
3. DRITON HALIMI, FATI
3. DENNIS LUCCHESI, GLC FIJLKAM


Kumite - Kadeti -57
1. MORRA CHRISTIAN, ITALY NATIONAL TEAM
2. MAKSYM BOSHTAN, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. ARTEM SEREDA, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. GLIGOR PETKOV, METALURG


Kumite - Kadeti -63
1. LEON TOMLJANOVIĆ, TUŠKANAC
2. DAVID MAROŠI, Slovak National Team
3. FIORE MATTEO, ASD CENTRO GINNICO PIELLE
3. DANIELE DE VIVO, SHIRAI CLUB S.VALENTINO
Kumite - Kadeti -70
1. IVO MISHACHKOVSKI, METALURG
2. DAVID SAREVSKI, METALURG
3. PASQUALE GRIMALDI, SHIRAI CLUB S.VALENTINO
3. MIKI ZIVKOV, karate team olimpik 2007 macedonia


Kumite - Kadeti +70
1. IGOR VRBAN, VELIKA GORICA
2. CHRISTIAN ZIPPOLI, GLC FIJLKAM
3. ROBERTO PETROV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. TOMÁŠ KÓSA, Slovak National Team
KADETKINJE
Kumite - Kadetkinje -47
1. POLINA GURENKO, KC SARCELLES
2. AGUS ASIA, ITALY NATIONAL TEAM
3. MADINA SADIGOVA, Azerbaijan National Karate Federation
3. TEA OSTOJIĆ, Kastav
Kumite - Kadetkinje -54
1. ZSÓFIA BARANYI, MTK-DYNAMIC KARATE TEAM
2. EMA NADAREVIĆ, KS USK-BIH
3. IVANA KAMENOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. LEA VUKOJA, TAD RIJEKA


Kumite - Kadetkinje +54
1. MERCEDES NEHILOVA, Slovak National Team
2. ANJA LOLIĆ, ENERGIJA
3. FESTINA CURRI, Kosovo Karate Federation
3. SAJNA CVETKOSKA, Sport 94


JUNIORI
Kumite - Juniori -55
1. GRECO DANILO, ITALY NATIONAL TEAM
2. ELDIN HAJDARPAŠIĆ, Champion
3. KOSTIANTYN LIPKOVSKYI, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. VIKTOR STEFANYUK, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
Kumite - Juniori -61
1. VITULANO GENNARO, ITALY NATIONAL TEAM
2. MARCHESE SAMUELE, ITALY NATIONAL TEAM
3. VASIL RIVOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. DAVID NICHOLS, UTE


Kumite - Juniori -68
1. EMIN MUŠANOVIĆ, OKINAWA
2. DAVID PODSKLAN, Slovak National Team
3. JOVAN ĆIRIĆ, Karate Federation of Serbia
3. ARIOLI ANDREA, ITALY NATIONAL TEAM
Kumite - Juniori -76
1. ADI GYURIK, Slovak National Team
2. VLADIMIR LAPCEVIC, Karate Federation of Serbia
3. VIKTOR KSENZHYK, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. FERRARA CHRISTIAN, ITALY NATIONAL TEAM


Kumite - Juniori +76
1. LUKA KRAMAR, KK Novi Grad Sarajevo
2. GIOVANNI PORTERI, GLC FIJLKAM
3. VLADIMIR BREZANCIC, Karate Federation of Serbia
3. NETTORE BIAGIO, ITALY NATIONAL TEAM
JUNIORKE
Kumite - Juniorke -48
1. DOMINIKA VEISOVA, Slovak National Team
2. SOLOMIYA KMIT, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. TEREZKA SPÁLOVÁ, Slovak National Team
3. ELEONORA PEPE, ASD LEONE
Kumite - Juniorke -53
1. IRINA SHARYKHINA, KOFUKAN BELARUS
2. BRUNORI VERONICA, ASD TALARICO
3. ALBULENA GËRVALLA, Kosovo Karate Federation
3. JELENA PEHAR, FORTITER (Kaštela)


Kumite - Juniorke -59
1. VERONIKA KOSTOVSKA, Keiks
2. LAURA FUČIK, Delta
3. ZSÓFIA BARANYI, MTK-DYNAMIC KARATE TEAM
3. SADEA BEĆIROVIĆ, SUSEDGRAD
Kumite - Juniorke +59
1. LUCIJA LESJAK, Međimurje
2. DINA MAHMUD, TUZLA - SINBRA
3. SIMONA SIMOVSKA, karate team olimpik 2007 macedonia
3. EMILIJA JANJIĆ, karate team olimpik 2007 macedonia

MLAĐI SENIORI

Kumite - U 21 (muški) -60
1. ELJAN MAMMADRZAYEV, Azerbaijan National Karate Federation
2. DAVID PETKOV, METALURG
3. RONEN GEHTBARG, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. HARIS POLJO, KK Novi Grad Sarajevo
Kumite - U 21 (muški) -75
1. ARDIT RUŠITI, HRASTNIK
2. IVAN MARTINAC, Hercegovina-Zagreb
3. GÁBOR HÁRSPATAKI, MTK-DYNAMIC KARATE TEAM
3. VUSAL KAMALLI, Azerbaijan National Karate Federation


Kumite - U 21 (muški) -84
1. BRIAN TIMMERMANS, Karate Team Timmermans
2. ANES ČONGO, Champion
3. GYÖRGY DÁNIEL, Hungarian National WKF Team
3. PETAR SPASENOVSKI, METALURG
Kumite - U 21 (muški) -67
1. BORAN BERAK, TAD RIJEKA
2. MATEJ HOMOLA, Slovak National Team
3. MENSUR ĐOZIĆ, ORKKA
3. KYRYLO RYABOSHAPKO, UKRAINIAN KARATE FEDERATION


Kumite - U 21 (muški) +84
1. IVAN KVESIĆ, Hercegovina-Zagreb
2. ROMAN HERCHUK, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. SEMIR KJOSOVIKJ, METALURG
3. SIMONE MARINO, Team Karate Puleo
MLAĐE SENIORKE
Kumite - U 21 (ženski) -50
1. ASIYA MALIKOVA, Azerbaijan National Karate Federation
2. ANNA PROTSENKO, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. YUVAL TZUR, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. HANNA CHEHOLIA, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
Kumite - U 21 (ženski) -61
1. AZRA BAŠIĆ, TUZLA - SINBRA
2. ADELINA RAMA, Kosovo Karate Federation
3. VIOLA LALLO, Team Karate Puleo
3. LUCIJA ČATLAK, Hercegovina-Zagreb


Kumite - U 21 (ženski) -55
1. VERA DUKIĆ, Karate Federation of Serbia
2. GRESA ZHITIA, Kosovo Karate Federation
3. ROTEM EFRONI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. FRANCESCA CAVALLARO, ASD CUS TORINO
Kumite - U 21 (ženski) -68
1. IRYNA ZARETSKA, KC SARCELLES
2. FORTESA ORANA, Kosovo Karate Federation
3. ANGELA MOJSOVSKA, MAKPETROL
3. MARINA RADIČEVIĆ, Karate Federation of Serbia


Kumite - U 21 (ženski) +68
1. SILVIA SEMERARO, CS ESERCITO
2. TARA ROPRET, Karate Federation of Serbia
3. FARIDA ALIYEVA, Azerbaijan National Karate Federation
3. KAJA BUDIČ, SAMOBOR
SENIORI KATE
Kata - Seniori (S2)
1. SZABOLCS KOCH, Hungarian Karate Federation
2. IVAN ERMENC, PRINC1
3. SAMUEL STEA, ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI
3. RAMI SHAMILOV, ISRAEL KARATE FEDERATION
SENIORKE KATE
Kata - Seniorke (S3)
1. TERRYANA D'ONOFRIO, ASD CAM D'ONOFRIO
2. SAMIRA DUCALE, Asd Dojo Matsumura Taranto
3. MATEA CIKOJA, OSIJEK ŽITO
3. VLATKA KIUK, SLJEME2

450
Kategorije: Karate
Tagovi: Hrvatski karate savez
Foto
Video
Najpopularnije
Najnovije